Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Sakarya birincisi Pamukova dan..

Bu seneki konusu “ ADAP” olarak belirlen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının bu yıl 8.si gerçekleştirilirken,  kitap okuma yarışmasına Pamukova'dan 597 kişi öğrenci katıldı.

Yarışmacılara ödülleri, Ufka Yolculuk proje ortağı Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Pamukova Temsilciliği tarafından verildi.

Okumanın, dereceye girmenin ve ödül almanın sevincini birlikte yaşayan öğrenciler, ödüllerini okul müdür ve müdür yardımcılarından aldılar. Ufka Yolculuk Pamukova İlçe Temsilcisi Yusuf Tırpan yaptığı açıklamada, "Yarışmaya kayıt olup 'Adap' kitabını okuyan herkesi, okumaya verdikleri önemden dolayı tebrik ederiz. Ayrıca  üstün başarı gösteren gençlerimizi, gayret gösterip desteklerini eksik etmeyen ailelerini ve tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz." dedi.

SAKARYA İL BİRİNCİSİ DE PAMUKOVA'DAN

Kemaliye Ortaokulu'ndan Nisa Nur Gelişken, Sakarya Ortaokul İl 1.si olarak büyük bir başarı elde etti.

PAMUKOVA İLKOKUL DERECELERİ

İlkokul 1.si  Zeynep Danakol (75. Yıl İlkokulu)

İlkokul 2.si  Feyza Nisa Pınar (75. Yıl İlkokulu)

İlkokul 3.sü Cemal Emin Yirmibeş (Fatmahanım İlkokulu)

İlkokul 4.sü Nisa Su Öztürk  (Fatmahanım İlkokulu)

İlkokul 5.si Ahmet Emre Güreş (Elbirlik İlkokulu)

İlkokul 6.sı Ravzanur Berk (Mekece İlkokulu)

PAMUKOVA ORTAOKUL DERECELERİ

Ortaokul 1.si Nisa Nur Gelişken (Kemaliye Ortaokulu)

Ortaokul 2.si Nisa Yıldız (Fatmahanım Ortaokulu)

Ortaokul 3.sü Muhammed Yusuf Yalçın (Ertuğrulgazi Ortaokulu)

Ortaokul 4.sü Hatice Hayta (M.A.A. İmam Hatip Ortaokulu)

Ortaokul 5.si Yusuf Eymen Dağ (Ertuğrulgazi Ortaokulu)

PAMUKOVA LİSE DERECELERİ

Lise 1.si Elif Tuncer (Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Lise 2.si Fatma Zehra Zeybek (Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Lise 3.sü Gamze Ezgi Özzaim (Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi)

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/5600408/ufka-yolculuk-bilgi-ve-kultur-yarismasi-sakarya-birincisi-pamukova-dan