Bu feryada kulak verin, " Çocuklarımız eğitim göremiyor. Allah rızası için sokağımıza İnternet "

PAMUKOVAHALK.COM ÖZEL HABERİ..

Pamukova Yenice Mahallesinde yıllardır imarı olmayan ve tarım arazisi olarak görünen Göredenler Sokakta Pandemi dolayısı ile uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte yaklaşık 20 hanede İnternet olmadığından okullara kayıtlı olan öğrenciler derslere canlı bağlanamazken aileler bu duruma tepki gösteriyor.

Pamukova Yenice Mahallesi Göredenler Sokak’ta yaklaşık 20 hanede yaşayan aileler, sokaklarında İnternet alt yapısı olmadığı gerekçesi ile evlerine İnternet bağlatamadıklarını, nereye müracaat ettilerse sonuç alamadıklarını, çocuklarının uzaktan eğitimden yararlanamadığını ifade ettiler.

Okullar başladı biz yolumuzdan da, doğal gazdan da  vazgeçtik bir şey istemiyoruz, İnternet gelsin çocuklarımız derslerine çalışsın.”

Sokak sakinlerinden Mahizer Keskin, sokaklarında yaklaşık 20 hanede İnternet olmadığını ifade ederek, ” Sokağımızın belirli bölümünde İnternet altyapısı olmadığından çocuklarımız İnterne'te girip EBA dan yararlanamıyor. Yıllardır müracaat etmediğimiz yer kalmadı ama sonuç alamadık. Başkana gidiyoruz alt yapı gelecek diyor, Kaymakama gidiyoruz kendisi ile görüşemiyoruz özel kalemi ile görüşebiliyoruz . Bu sorunla muhtar, belediye başkanı kaymakam ilgilenmeyecekse kim ilgilenecek? Bizim çocuklarımız nasıl ders çalışacak? Okul başladı biz yolumuzdan da, doğal gazdan da  vazgeçtik bir şey istemiyoruz, İnternet gelsin çocuklarımız derslerine çalışsın. Allah rızası için yetkililer gelip buraya bir baksın. Burada yaşayanlar insan değil mi? Oya sıra gelince hepsi kapımızda, elektrik ödüyoruz, suyu ödüyoruz, vergi ödüyoruz ama hiçbir hizmeti hiçbir şekilde alamıyoruz “ dedi.

“Nereye kadar böyle sürüp gidecek?”

Yetkililerin suçu bir birine attığını müracaat etmedikleri yer kalmadığını ifade eden Keskin, “ Madem biz burada yaşamıyorsak, ne bizden vergi alsınlar, ne elektrik parası ne su parası alsınlar. Yetkililer İnternet gelmesi için ilgileniyoruz diyorlar ama okullar başladı. Hala ilgileniyorlar hala İnternet gelecek. Kızım tarlaya çalışmaya gidip kazandığı yevmiye ile cep telefonuna paket yükleyip derslerini takip etmeye çalışıyor. Paketi bitiyor tekrar çalışmaya gidiyor. Benim çocuğum tarlaya çalışmaya gidip para kazanıp o parayla cep telefonuna İnternet yükledikten sonra bunun anlamı yok. Nereye kadar böyle sürüp gidecek? ” dedi.

“ Allah rızası için bize üç tane direk ve İnternet çocuklarımız eğitimini görsün ”

Mahalle sakinlerinden Remziye Keskin ise  Çocuklarının cep telefonlarından salla kazan yaparak kazandıkları İnternet ile EBA’ya girmeye çalıştıklarını onunda yeterli gelmediğini ifade ederek,  “ Devlette sorun yok hizmet edenlerde sorun var.  Cumhurbaşkanımızın Pandemiden dolayı uzanmadığı, yardım etmediği kişi kalmadı. Bizim istediğimiz üç tane direk ve İnternet. Parasını biz verelim yapın diyoruz. Parasını verseniz de olmaz alt yapı yok diyorlar. İyi alt yapı yoksa bizim çocuklarımızda okumasın o zaman. Allah rızası için bize üç tane direk ve İnternet çocuklarımız eğitimini görsün “ dedi.

“ Elektrik faturası veriyoruz, su faturası veriyoruz, çöp vergisi veriyoruz, oyumuzu veriyoruz, bir tek canımız kaldı onu da alsınlar.”

Mahallenin sakinlerinde Zekiye Keskin ise nereye gittilerse sorunun çözülmediğini, ne yollarına, ne de İnternet sorunlarına çare bulunmadığını ifade ederek “ Gitmediğimiz yer kalmadı. Bize oradan oraya sürüklüyorlar. Torunlarım ders çalışamıyor. Oy zamanı geliyorlar oyumuzu alıp gidiyorlar. Bundan sonra oy moy atmayacağım boşa atacağız. İlkokula, Üniversiteye giden torunlarım var İnternetleri yok ki ders yapsınlar. Elektrik faturası veriyoruz, su faturası veriyoruz, çöp vergisi veriyoruz, oyumuzu veriyoruz, bir tek canımız kaldı onu da alsınlar. Tüm yetkililerden şikayetçiyim. Gelinlerimi oradan oraya koşturuyorlar. Yok oraya  git yok buraya git “ dedi.

Sokaklarının adı “ İnterne'ti olmayan sokağa “ çıktı..

Sokaklarının adının “İnternet'i olmayan sokağa " çıktığını ifade eden mahalle sakinleri sorunlarının çözülmesi için yetkililerden yardım isterken, öğrenim gören çocuklar ise İnternetler inin sokaklarına gelmesini ve öğretmenleri mile ders çalışmak istediklerini ifade ettiler.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Ak Parti İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada “Sadece bir cümleyle İnternetsiz evlere İnternet gitti “ demişti.

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/5503104/bu-feryada-kulak-verin-cocuklarimiz-egitim-goremiyor-allah-rizasi-icin-sokagimiza-internet