Kurban Bayramına Şeyhvarmaz mahallesi su sıkıntısı ile giriyor..!

Pamukova İlçesine 10 kilometre mesafede, 215 hane, 900 nüfuslu Şeyhvarmaz Mahallesinde yaşanan su kesintileri mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Yaklaşık bir aydır mahallede su kesintisi yaşayan mahalle sakinlerini yetkililerin verdiği " Bahçelerin sulanması ve kaçak su kullanılması nedeni ile sular yetersiz geliyor " cevabı da tatmin etmiyor.

Mahallelerinde bir aydan bu yana yaşanan kesintinin kendilerini bıktırdığını ifade eden mahalle sakinleri, belirli belirsiz saatlerde yaşanan su kesintileri nedeni ile zor durumda kaldıklarını ifade ediyorlar.

Günün 2 saatinde mahallenin yarısında suların aktığını geri kalan saatlerde suların kesildiğini ifade eden mahalle sakinleri yetkililerin sorunlarına çare bulmasını istiyor.

Mahalle sakinlerinden Uğur Oral, Mahallelerinde geçtiğimiz yıl yaşamadıkları su sıkıntısını yaklaşık bir aydan bu yana su yaşadıklarını ifa de ederek " Mahallemizde 1 aydır sular belirli saatlerde kesiliyor, belirli saatlerde geliyor.  Genelde gece saatlerinde, su kullanımının az olduğu saatlerde su sıkıntısı yaşamıyoruz. Gündüz sabah saatlerinde, öğle saatlerinde ve akşam üstü sularımız kesiliyor. SASKİ müşteri hizmetlerini arıyoruz bize verilen cevap, " Çok kullanımından dolayı su yetersiz kalıyor " bence yeterli bir cevap değil bu. Çok kullanım varsa ona gere tedbir alınmalı. Bugün Kurban bayramı arifesi ve çoğu evde su yok temizlik yapılamıyor. Temizlik bugüne mahsus değil her gün olan bir şey su olmadığından yapılamıyor. Çamaşır makinesini çalıştırıyorsun, bir bakıyorsun on dakika sonra sular kesilmiş makineden su yetersiz olduğu için sesler gelmeye başlıyor, çamaşır yarıda kalıyor. Geçen sene böyle bir sorunla karşılaşmadık ama bu sene bu sorunu yaşıyoruz.  Geçen sene olan su bu sene yoksa köye su basan pompalarda sorun var demek ki. SASKİ'nin bu sorunumuza bir müdahalesi yok. Su sorunumuzun çözümünü bekliyoruz " dedi.

Mahalle sakinleri yaşadıkları su sorununa kalıcı çözüm bulunmasını bekliyor. 

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/5066274/kurban-bayramina-seyhvarmaz-mahallesi-su-sikintisi-ile-giriyor