Kaymakam Karal'dan 15 Temmuz mesajı..

Pamukova Kaymakamı Recai Karal'ın 5 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı; 

" 15 TEMMUZ; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği, dostlarımıza gurur, düşmanlarımıza korku veren bir destanın yıldönümüdür. Demokrasi adına vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen bu mücadelenin anma günü olan ”Demokrasi ve Milli Birlik Günü ”nün 4. yıldönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Millet iradesine ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz 2016 akşamı terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunulmuş, bu hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmıştır. 

Milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sanmış fakat milletimiz üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır. Bu hain girişimde 251 vatandaşımız şehit, 2.194 vatandaşımız ise gazi olmuş ve hala yaraları sarılmaya devam etmektedir. Bundan böyle devlet olarak; FETÖ, PKK’ ve tüm terör örgütlerine karşı Devlet olarak mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, vatanı ve mukaddesatı uğruna canını vermekten bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça, ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Şehitlik, bizim inancımıza göre Peygamberlerden sonra en yüksek makamdır. Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük emeği ve payı vardır. 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde kendilerini hassaten yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!

Bu duygu ve düşüncelerle; Şanlı geçmişinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da kutlu bir destan yazan Milletimizin “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyorum. Vatanı, mukaddesatı, bağımsızlığı ve demokrasisi uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömür dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

                                                                  Recai KARAL
                                                           Pamukova Kaymakamı

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/5007579/kaymakam-karaldan-15-temmuz-mesaji