"Cami kapatılmaz" dedi! Paltosunu çıkarıp yere serdi ve böyle namaz kıldı!

Din İşleri Yüksek Kurulunun yeni tip Corona Virüs ( Kovid-19) nedeniyle cuma ve vakit namazlarıyla ilgili aldığı karar kamuoyuyla paylaşılmış, "Ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmek maksadıyla kamu kurum ve kuruluşları, Kur'an kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere cuma günü ve kandil gecesi camilerimiz kapalı tutulacak ve cuma namazı için sala okunmayacaktır." ifadelerine yer verilmişti.

Alınan karar gereğince Pamukova da tüm camiler Cuma namazında kapalı tutulurken, Pamukova'nın en işlek camilerinden Çarşı Caminde ezan okunurken camiye gelen vatandaşlar kapısının kapalı olması üzerine kapıdaki uyarı yazısını okuyup geri dönerken bazı vatandaşlar caminin kapalı kalmamasına tepki gösterdiler. Bir vatandaş ise " Cami kapalı kalır mı? " deyip üzerindeki paltosunu cami kapısı önündeki beton zemine sererek üzerinde namaz kıldı.

Pamukova da Cuma günü sala verilmezken, okunan öğle namazı sonrası cami hoparlörlerinden , vatandaşlara namazlarını ev ve işyerlerinde kılmaları ve Koronovirüs belasından kurtulmak için dua edilmesi uyarısı yapıldı.

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/4079978/cami-kapatilmaz-dedi-paltosunu-cikarip-yere-serdi-ve-boyle-namaz-kildi