Ensesinden vurup ormanlık alana atılmıştı! Eşi teşhis etti!

Sapanca Uzunkum Mahallesi'nde ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından bulunan erkek cesedinin sırrı çözüldü. 

İstanbul Beykoz'da yakınları tarafından kayıp ilanı verilen ve birkaç gündür aranan Murat Ahmet Çalışkan(48)'a ait olduğu belirlenen cesedi haber verilmesi üzerine Sakarya Adli Tıp Kurumu'na gelen eşi teşhis etti. 

Bir süredir kayıp olduğu belirlenen ve başının arkasından aldığı kurşun yarası hayatını kaybeden Murat Ahmet Çalışkan'ın Sapanca'da ormanlık alandamı öldürüldüğü yoksa başka bir yerde öldürülerek ormana mı atıldığı ise polisin yaptığı inceleme sonrasında belirlenecek.

Öte yandanpolis, kayıp olarak aranan ve ormanlık alanda cesedi bulunan Çalışkan'ın ailesininde ifadesine başvurulduğu ve aileden bir kaç ismin emniyete çağırıldığı belirtildi. 

Cinayete kurban giden Murat Ahmet Çalşkan'ın İstanbul Karacaahmet Mezarlığı'na yarın defnedileceği belirtildi.    

Olay Nasıl Olmuştu? 

Sapanca Uzunku Mahallesi'nde ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar yerde hareketsiz yatan birini görmesi üzerine durumu polis ekiplerine ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri şahsın hayatını kaybettiğini belirledi. Sapanca Devlet Hastanesine kaldırılan kimliği belirsiz erkek cesedi üzerinde yapılan ilk incelemede başından tek kurşunla vurulduğu ortaya çıktı.

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3645905/ensesinden-vurup-ormanlik-alana-atilmisti-esi-teshis-etti