Pamukovalı anne babalar! Sağlıklı anne, babalar, mutlu çocuklar için KETEM

KETEM “ Erken teşhis hayat kurtarır” prensibi ile yola çıkarak meme, rahim ağzı (serviks) ve kolorektal  kanserler ile ilgili yürüttüğü program çerçevesinde Pamukova Belediyesi ve Toplum sağlığı merkezi işbirliği kanser taraması için Pamukovalı vatandaşları Ocak ayı boyunca her Pazartesi Saat: 09.00 da  meydanından kaldırılan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ne götürüyor. Pamukova Belediyesi Kanser Erken Teşhis taramasına katılan her vatandaşa "Pamukova Belediyesi Kültür Kafe ve Çocuk Köyü'nde" kullanılmak üzere hediye çeki veriyor.

Bu yaş gurubundaki kadın ve erkekler dikkat!

40-69 yaş kadınların her 2 yılda bir meme kanseri taraması, 30-65 yaş arası kadınların her 5 yılda bir rahim ağzı kanser taraması, 50-70 yaş arası kadın ve erkeklerin kalın barsak kanser taraması için 2 yılda bir test 10 yıl arayla kolonoskopi testi yaptırması gerektiği vurgulandı.

Kanser taraması testlerinin ücretsiz olduğu ifade edilerek belirtilen yaş aralıklarındaki kadın ve erkeklerin, sağlıklı anneler-babalar mutlu çocuklar için KETEM’e gelip erken teşhis taraması yaptırması gerektiği vurgulandı.

UNUTMAYIN ERKEK TEŞHİS HAYAT KURTARIR..

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3462220/pamukovali-anne-babalar-saglikli-anne-babalar-mutlu-cocuklar-icin-ketem