Kara yolları istimlak etmeyince İlçe giriş yolu daraldı..!

Pamukova Yenice Mahallesi Fatih Caddesi Adapazarı’ından İlçe merkezine giriş yan yolu, 15 yıldır kara yollarının vatandaşın arsasına tecavüz etmesi ve istimlak etmemesi sonucu arsa sahibi tarafından yaya ve araç trafiğine kapatılınca yol daraldı.

Arsasına inşaat yapmak isteyince kara yollarının tecavüzü ortaya çıktı..

Olay arsa sahibinin arsasına inşaat yapmak istemesi üzerine ortaya çıktı. İnşaat ruhsatı için Pamukova belediyesine giden arsa sahibine, belediye yetkilileri  “ Yol terkini yapmadan inşat ruhsatı veremeyiz “ demesi ile ortaya çıktı. Kara yollarına dilekçe ile başvuran arsa sahibi 33 metrekarelik alana tecavüzün söz konusu olduğunu gereğinin yapılmasını istedi. Ancak kara yolları yetkilileri bahse konu bölgede ölçüm yapıp arsaya tecavüzü belirlemesine rağmen arsa sahibine cevap vermeyince, arsa sahibi da kadastro yetkililerine ölçümü yaptırdıktan sonra yolu yaya ve araç trafiğine kapattı.

Kara yollarının sessizliği arsa sahibini de yayaları da araç sahiplerini de mağdur ediyor..

Kara Yolları Bölge Müdürlüğüne defalarca dilekçe ile başvurup sonuç almadığını, arsaya inşaat yapmak istediğini ancak, 33 metrekarelik alanın yola terkinin yapılmadığı için inşaat yapamadığını, kara yolları yetkililerinin kendisine olumlu olumsuz bir cevap vermediğini ifadeden arsa sahibi çareyi söz konusu bölgeyi yaya ve araç trafiğine kapatmakta bulduğunu söyledi. Kara yollarının tutumu nedeni ile mağdur olduğunu beyan eden arsa sahibi, “ Ya kara yolları 33 metrekarelik alanı istimlak etsin yola terkini yapalım yada, tecavüz ettiği alanı eski haline getirip tarafıma teslim etsin “ dedi.

İlçe girişi yan yolunun 33 metrekarelik alanı yaya ve araç trafiğine kapandı..

Pamukova İlçesinin Adapazarı yan yol girişi dört yol mevki taksi durağı yanında bulunan 33 metrekarelik alan yaya ve araç trafiğine kapalı durumda bulunması vatandaşların da tepkisine neden oluyor.  

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3302421/kara-yollari-istimlak-etmeyince-ilce-giris-yolu-daraldi