Onlar sadece hayvanların değil insanlarında hayatına dokunacak..

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Özlem Çengel çok önemli ve anlamlı bir projeye imza attıklarını, derneğin amacı doğrultusunda, kendilerini her türden canlıya adadıklarını ifade ederek “  İnsanoğlunun da hayatına dokunabilmek için AFAD Sakarya İl Müdürlüğü ile iletişim kurarak dernek gönüllüleri olarak arama kurtarma ekibinde yer almak istediğimizi belirttim. Merkezden Murat ve Ufuk hocalarımız geldi. Çok samimi görüşmeler neticesinde köpeklerimizle eğitim almaya karar verdik. Amacımız doğrultusunda bu ayın 15’inde eğitimimiz dernek ofisimizde başlayacak, Pamukova da gönüllü arama kurtarma ekibimizi oluşturacağız” dedi.

”Diğer ilçelerden de gönüllü katılımı bekliyoruz”

Çengel, ”Yaşadığımız şehrin deprem bölgesi olması Pamukova ve çevresinde bir eksiklik olmasından kaynaklı böyle bir girişimde rol almak istedik. Derneğin amacı sadece hayvanlar değil doğadaki tüm Canlıları koruma ve yaşatma olduğu için, gün gelirde bir gün insanlarında hayatına dokunuruz düşüncesiyle Sakarya AFAT dan eğitim desteği istedik. Bizlere arama kurtarma, köpekli arama eğitimi verebileceklerini belirterek desteklerini esirgemediler. Pamukova’nın da böyle bir ekibe ihtiyacı olduğunu düşünerek çıktığımız yolda diğer ilçelerden de gönüllü katılımını bekliyoruz " dedi.

Özlem Çengel, derneklerini ziyaret gelen AFAD Sakarya İl Müdürlüğü ekiplerinin sokak hayvanlarını için getirdikleri yiyeceklerden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3031937/onlar-sadece-hayvanlarin-degil-insanlarinda-hayatina-dokunacak