Geyve de eski havai fişek fabrikasında yangın! 1'i ağır 2 yaralı!

Geyve İlçesinde 2013 yılında yılındaki patlama sonrası kapatılan Venüs Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nın deposunda henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı.

Alevleri fark eden deponun bekçisi yangına müdahale ederek söndürmeye çalıştı. Olay yerine ihbarlar üzerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler söndürme çalışması yaptığı sırada bir bidondan döküldüğü belirtilen magnezyum maddesi bir anda parladı.

Bu esnada bir itafiye eri ve deponun bekçisi alevler içinde kalarak yaralandı. İtfaiye ekipleri alevleri söndürerek 2 kişiyi depodan çıkardı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla Geyve Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vücudunda 2. derece yanıklar oluştuğu belirlenen itfaiye eri burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralı bekçi ve itfaiye erinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Yangının meydana geldiği Venüs Havai Fişek Fabrikası'nda 30 Haziran 2013 yılında büyük bir patlama meydana gelmiş ve 8 işçi yaralanmıştı. Olay sonrası fabrika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kararıyla kapatılmıştı. (Geyve-Sakarya-DHA)

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3014266/geyve-de-eski-havai-fisek-fabrikasinda-yangin-1i-agir-2-yarali