Dumansız Mangal Projesi ile birinci oldu..

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye işbirliği ile düzenlenen Teknik Proje Yarışmasında Çevre Tasarım Lise kategorisinde Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi öğrencisi olan 9 /E sınıfından Hasan Tahsin Eren “Dumansız Mangal Projesi” ile birinciliği elde etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda bu yıl çevre tasarım ve otomasyon kategorilerinde toplamda 130 proje yarıştı. Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi salonlarında yapılan ödül törenine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve diğer yetkililer katıldı.

Bu yıl lise ve ortaokul öğrencilerinin hazırladığı 12 proje, çevre tasarım ile otomasyon kategorilerinde ödüllendirildi. Çevre Tasarım Lise kategorisinde Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi öğrencisi olan 9 /E sınıfından Hasan Tahsin Eren dumansız mangal projesi ile birlikte 15 projenin arasından 1. Oldu. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş standı özellikle ziyaret ederek genç öğrencinin projesiyle ilgilenerek kendisine ve Danışman Öğretmen Köksal Demir’e başarılarının devamını diledi.

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3013908/dumansiz-mangal-projesi-ile-birinci-oldu