Bu fotoğraf karesi çok konuşulmuştu..!

Saadet Partisinden 31 Mart yerel seçimlerine giren ve Ak Partiyi geride bırakarak seçimi kaznan Güven Övün ile Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik, İstanbul Üsküdar da belediyeye ait makam aracı içinde görüntülenmişti.

Bu fotoğrafın yerel basına düşmesi sonucu, fotoğrafa farklı anlamlar katılmış “ Başkanların İstanbul sefası “ olarak değerlendirilmiş ve bu fotoğraf Pamukova da en çok konuşulan fotoğraf olmuştu.

Saadet Partili Belediye Başkanı Övün ile Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik’in İstanbul Üsküdar’a beraber gitmelerinin Ak Partide rahatsızlık yarattığı da iddia edilmişti.

Yerel medyada çıkan haberler sonrası Belediye Başkanı Övün ve Ak Parti İlçe Başkan’ı Çelik’in İstanbul’a Cihadiye Mahallesinde bulunan hava alanının sivil havacılığa açılması, sivil havacılık fakültesinin açılması ve Ankara Ekspresinin Pamukova tren istasyonunda durması için bir dizi görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Övün “ Sefa için değil memlekete hizmet için bir yolculuk “

Ayrıca yerel basında yer alan haberlerin ardından Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün sosyal medya hesabından fotoğrafla ilgili bir açıklama yaparak

Aynı partinin ilçe başkanı ve belediye başkanı anlaşamıyorken biz Pamukova için parti gözetmeksizin çabalıyoruz.Bu fotoğraf Ankara Ekspresi’nin Pamukova’ da durmasını sağlamak için TCDD Haydarpaşa Bölge Müdürlüğü’ne bir dizi görüşme için gittiğimizde çekilmiştir.Yazıldığı gibi sefa için değil memleket için bir yolculuktur.Eskinin devrik sözde kurt siyasetçileri,yeninin nakliye firmasının başdanışmanları canını dişine takıp memleket için çalışan gençlerle uğraşacağına ,Konya’dan , Adana’dan,Kayseri’den dönüş yükü var mı onu takip etsin.Biz enerjimizi fitne fesat için değil,daha güzel bir Pamukova için harcıyoruz “ dedi.

Bu açıklamaya rağmen Pamukova da bazı Ak Partili ve Saadet Partili çevrelerin fotoğraftan rahatsız oldukları da ifade ediliyor.

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3008741/bu-fotograf-karesi-cok-konusulmustu