Pamukova1968 90+2 de 90’na taktı 2-1..

Pamukova 1968ve As Akyazıspor karşı karşıya geldi.Mücadeleye iyi başlayan Pamukova1968 rakip ceza sahasında sık sık tehlikeli pozisyonlara girmeyi başarsa da gol 23’de geldi. Yusuf’un attığı güzel golle 1-0 öne geçen mavi beyazlılara As Akyazıspor yaptığı cılız ataklarla cevap veremedi ve ilk devre bu skorla sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısı büyük çekişmeye sahne olurken berberlik için yüklenen As Akyazıspor aradığı golü 70’inci dakikada buldu. Sarı Siyahlılar 70’inci dakikada Aykut’un ceza sahası dışından yaptığı aşırtma vuruşla 1-1 eşitliği yakaladı. Bu golün ardından iki takımda galibiyet için açık bir futbolu tercih etmesi pozisyon zenginliğine sebep oldu.

Zaman zaman gerilen karşılaşmanın beraberlik ile bitmesi beklenirken 90+2’de ceza sahası içine çalımlarla giren Ömer’in mükemmel vuruşu doksandan ağlara gidince Pamukova cephesinde büyük coşku yaşandı. Kalan anlarda başka gol olmayınca Pamukova1968 sahadan 2-1 galibiyet ile ayrılarak şampiyonluk yolunda önemli bir fırsat yakaladı.

Atmaca, " Son iki maçta savaşacağız. İlçemiz kenetlenmeli bu değere sahip çıkmalı.."

Karşılaşma sonrası açıklama yapan Pamukova1968 Sportif Direktörü Mehmet Atmaca,"Evlatlarıma güveniyorum Son iki maçta öleceğiz irademizle savaşacağız İlçemiz kenetlenmeli bu değere sahip çıkmalı. Herkes bugünü yaşamalı.

PAMUKOVA 1968-AS AKYAZISPOR: 2-1

Saha: Erenler

Hakemler: Bahadır İleri** Semih Karaman** Mustafa Işık**

Pamukova 1968: Uğur** Mehmet** Mert** (Ensar**) Abdullah** Yusuf** Ogün** Berk** A.Samet** (Mahsun**) M.Ogün** Özkan** Ömer***

Antrenör: Mehmet Atmaca

As Akyazıspor: Muhammet** Hasan** Muhammet R.** Hasan** İbrahim** Emre** Aykut** Muhammet E.** (Yağız*) Oğuzhan** Uğurcan** (Mehmet) Onur (Bünyamin*)

Antrenör: Ahmet Birinci

Goller: Dk.23 Yusuf, Dk.90+2 Ömer (Pamukova 1968), Dk.70 Aykut (As Akyazıspor)

KARŞILAŞMANIN ÖZETİ VE GOLLERİ :

- Pamukova Halk Haber Sitesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.pamukovahalk.com/haber/3008426/pamukova1968-902-de-90na-takti-2-1