AK Parti İl Yöneticisi Fatih Akın'da Miraç Kandili kutlama mesajı...

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Fatih Akın tüm Sakaryalı vatandaşların ve İslâm âleminin Miraç Kandili'ni tebrik etti.

Bir Miraç Kan­di­li'ni daha idrak et­me­nin mut­lu­lu­ğu ve ma­ne­vi hu­zu­ru içe­ri­sin­de­yiz. 
Mü­ba­rek Üç Aylar'ın için­de yer alan Miraç Kan­di­li, Müs­lü­man­la­rın inanç ve kül­tür dün­ya­sın­da vaz­ge­çil­mez bir öneme sa­hip­ tir.

Miraç, bir yük­se­liş­tir. Miraç, Pey­gam­ber efen­di­miz Hz. Mu­ham­med (SAV)'in mu­kad­des ve ma­ne­vi yol­cu­lu­ğu­dur.
 
Bu an­lam­da Kan­dil ge­ce­le­ri, in­sa­nın gön­lü­nü ay­dın­la­tan, top­lu­mun ma­ne­vi de­ğer­le­ri­nin güç ka­zan­dı­ğı, bir­lik ve be­ra­ber­li­ğin pe­kiş­ti­ği, pay­laş­ma­nın art­tı­ğı çok özel ge­ce­ler­dir.
 
Dün­ya­nın ve in­san­lı­ğın ge­le­ce­ği için, maddi refah kadar, ma­ne­vi ve kül­tü­rel de­ğer­le­rin mu­ha­fa­za­sı da ha­ya­ti önem ta­şı­mak­ta­dır.

Bu mü­ba­rek ge­ce­yi, iyi an­la­ma­lı­yız ve ge­rek­li mu­ha­se­be­yi yap­ma­lı­yız. Böyle ma­ne­vi­ya­tı bol ge­ce­ler, mü­min­ler için fır­sat ge­ce­le­ri­dir.

Bu dü­şün­ce­ler­le,tüm Sakaryalıların ve İslam aleminin Mirac Kan­di­li teb­rik edi­yor, ül­ke­mi­zin üze­rin­de oy­na­nan oyun­la­rın bo­zul­ma­sı için ve mil­le­ti­mi­zin bir­li­ği­ne, be­ra­ber­li­ği­ne, kar­deş­li­ği­ne ha­yır­lar ge­tir­me­si için Yüce Mevla'dan niyaz edi­yo­rum.

10 Mar 2021 - 18:30 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Pamukova Halk Haber Sitesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Pamukova Halk Haber Sitesi değil haberi geçen ajanstır.