112 çalışanlarının neredeyse dörtte biri Coronaya yakalanmış!

112 Acil Çağrı Merkezi'nde çalışanların neredeyse dörtte birinin Coronavirüs'e yakalanarak tedavi gördükleri ortaya çıktı.

Bir süre önce kurulan 112 Acil Çağrı Merkezi personeli 8 li guruplar halinde 5 ayrı ekipten oluşuyor. Toplamda 40'ın üzerinde  personeli bulunan merkezde Coronavirüs vakaları görülmüş ve servisteki bir çok çalışan aynı anda Coronavirüs tedavisi görmüştü.

Bu gün itibari ile Coronavirüs hastası kalmayan serviste 9 çalışanın Coronavirüs kaptığı ve tedavi gördüğü ortaya çıktı. 

Gelen acil çağrılara ilk bakan ekip olan 112 Acil Çağrı Merkezinde çalışan 3 itfaiye eri, 1 jandarma uzman çavuş, 2 polis memuru ve  3 sağlık çalışanı  Coronavirüs tedavisi gördü. 

Serviste çalışanların yeniden sağlıklarına kavuşarak iş başı yaptıkları öğrenildi.

112 Acil Çağrı Merkezi'nde 5 gurup halinde 40 personel çalışıyor. İtfaiye, Sağlık,Emniyet ve Jandarmadan oluşan bu ekibe önümüzdeki dönemde Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD Bölge İl Müdürlüğü'nden de personelin katılacağı ve gelen her türlü çağrıya buradan yönlendirme yapılacağı biliniyor...

06 Mayıs 2020 Sakarya/ Pamukova- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.