İYİ Parti’den çok sert Pazar yeri açıklaması..!

Pamukova İyi Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, son günlerde yaşanan Pazar yeri gerginliği ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “ Başkan ve ithal başkan yardımcısı bu müthiş ikili kafa kafaya vermiş..”

İşte İYİ Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük’ün yönetim kurulu adına yaptığı açıklama;

Aziz hemşerilerimiz,

Sevgili Pamukovalılar

Sizler irade gösterip Pamukova'nın ortak akil ve istişare kültürü ile yönetilmesi için Mahalli İdareler seçimlerinde bir tercihte bulunup, parti mefhumu gözetmeksizin Sayın Güven Övun'ü ilçenin temel meselelerini çözmek için işbaşına getirdiniz.

Lakin Sayın Övün halktan aldığı geniş yetkiyi yanlış algılamış olsa gerek adeta güç zehirlenmesi yasayarak bir çok konuda ben yaptım oldu demeye başlamıştır. İlçenin onca değerine, onca yetişmiş bürokratına rağmen tutmuş "Pamukova'da üstün vasıflı, cv'li insan vardı da ben mi yapmadım” diyerek İstanbul'dan ithal başkan yardımcısı getirmiş, şimdide yine ondan aldığı direktifler doğrultusunda halk pazarı gerginliğine imza atmıştır. Kendi yetersizliği, is bilmezliği neticesinde belediye ithal başkan yardımcısının tahakkümü altına girmiş, Pamukova'nIn kaderi maalesef Pamukova'nın hassasiyetlerine, Önceliklerine, beklentilerine hayli uzak olan bu şahsin eline bırakılmıştır.

Bu müthiş ikili kafa kafaya vermiş Koronavirüs salgınını bahane ederek, bir oldu bitti yaratarak, ilçenin en önemli meselelerinden  biri olan kalıcı Kapalı Pazar Yerinin Fatmahanım okulu , tren yolu boyunca yapılmasını kararlaştırmışlardır. Aldıkları bu kararın esnaf ve halk tarafından duyulması ile birliktede artan tepkileri paylaştırmak  için önce meclis üyeleri, sonrasında siyasi parti ilce başkanları toplantıya çağırılarak alınan yanlış karara onlarında dahil olması istenmiştir. Biz İYİ Parti İlce Teşkilatı olarak basta yerleşik esnafın ve pazarcı  esnafının, ilce haklimizin istemediği, karşı olduğu bu meselede esnafın ve halkın yanında saf tutacağımızı ve onların bu hakli mücadelelerinde yanlarında olacağımızı buradan beyan  etmek isteriz.

Buradan Sayın ÖVÜN'e ve Sayın Başkan Yardımcısına sormak isteriz ;

1) Kapalı Pazar yeri projesi için pazar esnafının ve yerleşik esnafın fikri alınmışımıdır?

2) Bu konuda STK'larla görüşülmüş müdür ?

3) Söz konusu yer Devlet Demir Yolları mülkü olup bu yerin tahsisi gerçekleşmiş midir?

4) Tahsis/Kiralama süresi ne kadardır ?

5) Kiralama yöntemiyle belediye ye verilecek bu yere bu denli maliyeti yüksek  bir yatırım yapılması uygun mudur?

Kamuoyuna saygıyla duyururuz

06 Mayıs 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Ebedam - Güven Övün'ün gizli bir ajandası olduğu her geçen gün biraz daha fazla belli oluyor. Adam kendisini başkan yapanlara neden bu kadar düşman? Acaba neden?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Mayıs 19:16
05

Kısaabalı - Şimdiden cevat keser ağzıyla konuşmaya başladın yörük,sizi gidi rantcıılar sizi.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 06 Mayıs 18:46
04

Hasan Paşa - Çok da sert bir açıklama olmamış canım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mayıs 15:42
03

Sakaryalı - Çok doğru bir karar pazarın çöpü çarşıyı kirletiyordu

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Mayıs 13:48
02

Düşün - Kemalettin bey sizde başka partiden kopup geldiniz.Başkasına laf ederken önce kendi geldiğiniz yeri de düşünün derim.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 06 Mayıs 11:50
01

Esnaff - Tesbih le pazarda gez esnafa ceza yaz demek ithal olunca böyle oluyor 10 yıldır hangi esnaf ceza yedi? Noldu bizim tahsili insanlarımıza?

Yanıtla . 1Beğen . 5Beğenme 06 Mayıs 01:26