Olması gereken “ Mesafe Kuralı ” nı müşterilerine böyle uyguluyor..

Pamukova da yeni tip Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı bilinçli esnaflar “ Mesafe kuralı “ nı böyle titizlikle uygularken, dolmuş şoförleri ise maske ve eldiven kullanarak önlem alıyor..

+4
Video için play'e tıklayın

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılıp, 9 bini aşkın kişinin ölümüne yol açan koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin ardından hem vatandaşlar hem de yetkililer yoğun önlemler aldı. Pamukova da ise salgına karşı risk altında bulunan eczacılar da çeşitli tedbirler alıyor.

Pamukova da bazı vatandaşlar banka önlerinde yığılıp Koronavirüs önlemi olarak en az bir metre “ Mesafe kuralı “nı hiçe sayarken, İlçede Eczacılık Yapan Murat Aydoğdu’nun eczanesine  gelen müşterilerine mesafe kuralını titizlikle uygulaması , dolmuş şoförlerinin ise maskeli, eldivenli önlemleri dikkat çekiyor.

Mesafe kuralını titizlikle uyguluyor..

Eczacı Murat Aydoğdu, eczaneye gelen müşterilerinin eczane içerisinde yoğunluk oluşturmaması için, eczane önünde iki metre arayla  zemine kırmızı boya ile yaptırdığı işaretlerin üstünde beklemelerini sağlıyor. Eczane içerisine bir kişiden fazla müşteri almamaya dikkat eden Aydoğdu ayrıca eczaneye ilaç almaya gelen vatandaşların ellerini dezenfektan ile temizlemesini de sağlıyor.

Sosyal mesafe yanlış! Fiziksel mesafe doğru..

Eczane ye gelen vatandaşları eczane dışında mesafe kurlarına uymaları ve iki metre ara ile işaretlediği bölümlerde beklemeleri konusunda uyarılar yapıp bilinçlendirmeye çalışan Eczacı Aydoğdu, “ Sosyal Mesafe “  kuralının yanlış kullanıldığını Sosyal mesafe’nin kişiler arasında sınıf ayrımını çağrıştığını ifade ederek kullanılması gerekenin “ Fiziksel Mesafe Kuralı “ olması gerektiğini savunuyor.

Eczacı Aydoğdu “Müşterilerimizin daha güvenli olmasını sağlıyoruz..”

Eczacı Murat Aydoğdu, 'Dünya gündeminde olan 'Kovit- 19' hastalığıyla ilgili ciddi bir sıkıntı olduğunu ifade ederek “ Ülkemizde de bu sıkıntıyı ciddi anlamda hissetmeye başladık. Bu konuda en büyük etkilenen kesim eczaneler ve hastaneler. Bir tedbir almamız gerekiyordu. Biz de böyle bir formül geliştirdik. Eczaneye gelen misafirlerimizin daha güvende olmaları ve sağlığı için böyle bir steril ortam oluşturduk. Burayı sık sık steril ediyoruz. Onların daha güvenli olmalarını sağlıyoruz'' dedi.

Eczacı Murat Aydoğdu’nun Coronavirüs önlemleri kapsamında, almış olduğu tedbir ise müşterileri tarafından takdirle karşılanıyor.  

Dolmuş şoförlerinden eldivenli maskeli önlem..

Bu arada Pamukova da şehir içi dolmuş şoförlerinin Koronavirüs önlemi olarak eldiven ve maske kullanımının yanında araçlarını sık sık dezenfekte etmeleri, araç içinde müşterilerine ellerini dezenfekte etmeleri için kolonya  ikram etmeleri de dikkat çekiyor.   

24 Mart 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.