Yenice Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Akif’i anıyoruz şiir dinletisi..

Pamukova Yenice Ortaokulu öğrencileri “Hayal Gücü Taşıyoruz Projesi ” kapsamında Milli Şairimiz “Mehmet Akif’i Anıyoruz Şiir Dinletisi Etkinliği”nde izleyenlere duygu dolu ve keyifli anlar yaşattılar..

Pamukova 75.Yıl İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Mehmet Akif Ersoy’un hayat hikayesi ve şiirleri öğrenciler tarafından seslendirilirken, davetli ve izleyicileri şiir dünyasında baş başa bıraktılar. İzleyenlerin büyük bir keyif aldığı dinletide öğrenciler seyircileri kimi zaman duygulandırarak, kimi zaman düşündürüp coşturarak unutulmaz anlar yaşattılar.

Etkinlik sonrası Yenice Ortaokul Müdürü Muştak Tükenmez, proje koordinatörü Medine Gündüz ve Türkçe Öğretmeni Hasibe Bulut ile tüm emeği geçenleri tebrik ederek,  öğrenci velilerine ve  öğrencilere teşekkür ettiler.

Etkinlik sonrası öğrenciler okulda yine proje kapsamında akıl ve zeka oyunları sınıfında Mehmet Akif Ersoy’u anlama ve tahlil etme çalışmaları kapsamında Akif’in “Akif Dede” ve “Genç Safahat” isimli eserlerinin tamamını okuyarak onu anlamaya ve yüreklerinde hissetmeye çalıştılar.

11 Mart 2020 Sakarya/ Pamukova- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.