Sakarya da Coronavirus şüphesi!

Kaynarca İlçesinde Umre'den gelen bir kadın karın ağrısı, ateş, mide bulantısı şikayetleri ile Kaynarca Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen kadın karantina altına alındı.

Haber albümü için resme tıklayın

Bu sabah saatlerinde Kaynarca Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı, ateş, mide bulantısı şikayetleri ile gelen bir vatandaş tedbir amaçlı olarak SAÜAH'a sevk edildi.

Adapazarı'ndan gelen özel kıyafetli 112 ekipleri, beraberinde getirdikleri seyyar negatif basınçlı sedye içerisinde aldıkları 50 yaşlarındaki kadın hastayı SAÜEAH'a götürdü.

Hastanın burada karantina altına alınarak gerekli testlerden geçireleceği belirtildi. 

Medyabar.com'un ulaştığı sağlık müdürlüğü yetkilileri 50 yaşlarındaki kişinin Umre ziyaretinden geldikten sonra öksürük, ateş şüphesiyle hastaneye başvuran kişinin tedbir amaçlı olarak Adapazarı'na hastaneye sevk edildiğini söylediler.

Burada testler yapılacağı sevk sırasında personelin de özel kıyafet ve negatif basınçlı sedye kullanmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

Sağlık Müdürü Aziz Ögütlü Ümre'den gelen bir kadın hastanın şikayetlerle Kaynarca İlçe Devlet Hastanesine başvurması sonrasında buradan alınarak Adapazarı'na Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmesiyle bu açıklamaları yaptı.

"Hasta 3 aydır öksürük şikayeti olan bir hasta. Bir süre önce de Umre'den gelmiş. Şikayetleri de devam edince Kaynarca Devlet Hastanesine müracaatta bulunmuş. Belirtiler ateş halsizlik gibi grip belirtileri. Hastanedeki hekim arkadaşlarımız da hastayı, tetkiklerinin yapılması için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakletti.

Ha burada abartı gibi görülen önlemler görülebilir. Ancak bunlar yasal olarak olası bir vakada alınması gereken önlemler. Hastanın şu anda Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tetkikleri yapılıyor " dedi.

04 Mart 2020 Sakarya/ Kaynarca- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.