Pamukova da KOSGEB desteği ile iş yeri açan çift siparişleri yetiştiremiyor

Sakarya'nın Pamukova İlçesinde KOSGEB desteği ile Lazer kesim ahşap hediyelik eşya iş yeri açan çift siparişleri yetiştiremiyor

+17
Video için play'e tıklayın

Pamukova İlçesinde KOSGEB hibe kredi desteği ile Lazer kesim ahşap hediyelik eşya iş yeri açan Mine ve Murat Koç çifti siparişleri yetiştiremiyor.

Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Bileşim Teknolojileri öğretmenliği mezunu olan Mine Koç, 5 yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra Murat Koç ile hayatını birleştirdikten sonra eşi ile iş yeri açma kararı verdi.  ile Lazer kesim ahşap hediyelik eşya üzerine iş yeri açma kararı veren Mine-Murat Koç çifti ailelerinin desteği ile aldıkları Lazer ahşap kesim makinesi ile işe başladılar. Projelerini KOSGEB'e sunan çift projeleri onaylanınca makinelerine KOSGEB den hibe kredi desteği aldılar. Çalışmalarına başlayan çift bir süre sonra yoğun sipariş üzerine ikinci makineyi alma kararı verdiler. KOSGEB hibe destek kredi ile İkinci makineyi alan çift , lazer kesim ahşap hediyelik eşya üretiminde şu an siparişleri yetiştiremiyor.

Eşi Murat Koç ile  Pamukova ilçesinde Lazer kesim ahşap hediyelik eşya üretimi yapan Mine Koç, bu iş yerini açmaya eşi ile beraber karar verdiklerini ifade ederek " Kararımız sonrası ailemizin desteği ile bir tane Lazer ahşap kesim makinesi aldık ve hazırladığımız projeyi de KOSGEB'e sunduk. Kısa süre sonra KOSGEB projemizi onayladı ve hibe kredi desteğinde bulundu. Zamanla yoğun talepler olunca ikinci makineyi almaya karar verdik. KOSGEB'e projemizi sunduk ve kabul edildi. İkinci makinemizi da aldıktan sonra gece gündüz siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Hediyelik eşya, kişiye özel ürünler, magnet, oyun evleri,  ahşap ve pleksi'ye dahil her şeyi yapıyoruz.  İnternetten sipariş alarak Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi gönderiyoruz. O kadar yoğun bir sipariş var ki eşimle sabahlara kadar çalışıp siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Okullardan da öğrencilerin etkinlikleri için işletmelerine geldiğini dile getiren Mine Koç,  Sakarya  Üniversitesi  Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinin Üretim, dağıtım tüketim ünitesini işlediğini, üretimin nasıl yapıldığını yerinde gördüklerini ve lazer ahşap kesim makinesi ile yapılan ürünleri kendi elleri ile monte ettiklerini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Özden Özcel Naiboğlu, üretim dağıtım ve tüketim ünitesine geçtiklerini ifade ederek, " Sürekli tüketen bir toplum olduk ve üretelim dedik.  Öğrencilerimizi Pamukova'da Mine Koç hanım ve eşinin işletmeciliğini yaptığı iş yerine getirdik.  Öğrencilerimiz hem teknolojiyi öğrenecekler,  yani lazer kesimi, hem de  kendi kumbaralarını yapacaklar. Kumbaranın şeklini kitap olarak seçtik.  Amacımız çocuklarımızı kumbarada biriktirdikleri para ile kitap almaya yönlendirmek.  70 öğrencimizle  berber buraya geldik çok keyif aldık " dedi.

Pamukova ilçesinde KOSGEB desteği ile Lazer kesim ahşap hediyelik eşya üretimi yapan Mine -Murat Koç çifti hem yurdun dört bir yanından gelen siparişleri yetiştirmeye çalışıyor, hem de okullardaki öğrencilere üretimin nasıl yapıldığını bizzat uygulamalı olarak gösteriyorlar. (Pamukova-AA)

02 Mart 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.