Pamukova'da açılacak o taş ocağı için mahkeme son kararı verdi!

Pamukova'da özel bir firma tarafından hayata geçirilecek olan taş ocağının ÇED gerekli değildir kararını iptal eden mahkeme ruhsatını'da iptal etti.

Pamukova İlçesi Ağaçcılar Mahallesi Kısık Kaya Mevkiinde  Sakarya da faaliyet gösteren bir firma tarafından 99.75 hektar alanda yılda 384 bin ton üretim yapacak taş ocağı için Pamukova Belediyesi Sakarya 2.İdare Mahkemesine  dava açmıştı.

Ruhsat aşamasında olumsuz rapor veren Pamukova Beldiyesi, "ÇED gerekli değildir " kararı veren Sakarya Valiği ve Ruhsatı veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hakkında Sakarya 2. İdare Mahkemesine açılan dava da mahkeme bilirkişileri, taş ocağının açılacağı Ağaçcılar Mahallesi Kısık Kaya Mevkiide inceleme yapmıştı.

Sakarya 2.idare mahkemesi inceleme sonunda kararını verdi. Mahkeme kurumların olumlu görüşüne rağmen taş ocağının ruhsatının iptal edilmesi yönünde karar verdi. 

Alınan karar ile firmanın ruhsatı iptal edilmiş oldu. Daha önce mahkeme ÇED raporuna gerek yoktur kararını da iptal etmişti. 

25 Şubat 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.