Marmara Birlik Pamukovalı zeytin üreticileri ile buluştu..

Zeytin denilince akla gelen Marmara Birlik yönetimi Pamukova da zeytin üreticileri ve ortakları ile buluştu..

Pamukova Ziraat Odası tarafından Belediye Kültür Merkezinde organize edilen toplantıya Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yönetim kurulu üyeleri,  Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Taş, Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Ahmet Şen,  mahalle muhtarlar ve zeytin üreticileri katıldı.

Pamukova da 200 ortağı bulunan Marmara Birliğin Genel Muhasebe Müdürü İlhan Bayram’ın , birliğin tanıtımını mali tablosunu açıklayan konuşmasının ardından, Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2010 yılından bu yana birlikte nelerin değiştiğini mali tablosunu da açıklayarak anlattı.

Asa, 2010 yılında göreve geldiklerinde Marmara Birliği 143 milyon borçla devraldıklarını bankalardan kredi almadan borcu ödediklerini,  birliğin 18 milyon kar payı dağıtır hale gelip kara geçtiğini ifade etti.

Marmara birliğe ait bir çok tesisin yenilendiğini ifade eden Hidamet Asa,  “Marmarabirlik’in mali gücünü göstermektedir. Bu gücün kaynağı ortaklarımızın alın teri ve emeğidir. Türkiye’de ilk defa bir kooperatif marka destek programına dahil edildi. Mevcudu muhafaza etmek kolaydır. İlkleri başarmak zordur. Biz ilkleri başarmayı kendimize ilke edindik. Çünkü zeytin üreticisi her şeyin en güzelini hak ediyor. 2010 yılında göreve geldiğimizde hedefimiz Marmarabirlik’i zirveye taşımaktı. Sizlerle birlikte başardık. Şimdi ise hedefimiz zirvede kalıcı olmaktır “ dedi.

Hidayet Asa, Pamukovalı üreticilerin Marmara Birlik üyesi olarak kayıtlarını İznik’te yaptırabileceklerini, üyelik ücretlerinin de birliğin yardımcı olacağını söyledi.

Asa, Pamukovalı zeytin üreticilerinin ürünlerinin satın alınacağı bir alım-satım yeri kurulmasını istemeleri üzerine, Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya’nın yardımları ile Mekece Mahallesinde bir alım yeri kurulabileceği müjdesini verdi.

Maramara Birlik Yönetim Kurulu ve Genel Başkanı Hidamet Asa,  gübre ve ilaç satışı yaptıklarını  üreticilerin gübre alabilmesi için üye olması ya da üye olan birisinin üzerinden gübre alabileceğini ifade etti.

14 Şubat 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.