Şahin ve Keleş CHP de İl Başkanlığı yarışı için Pamukova'daydı..

15 Şubat Cumartesi günü yapılacak CHP İl Kongresi'nde adaylıklarını açıklayan Reyhan Şahin ve Ecevit Keleş dün akşam CHP Pamukova İlçe Örgütün de İl delegeleri ile bir araya geldiler..

CHP Pamukova İlçe Başkanı Fikret Uysal, İlçe yönetimi ve İl delegelerinin ev sahipliğinde yapılan  toplantıya ilk önce İl Başkan adayı Reyhan Şahin geldi.

İl Başkan adayı Reyhan Şahin, İl delegelerinden kongre için destek isterken, CHP nin  İl Başkan adayı olduğunu, o veya bu ismin adayı olmadığını ifade ederek, Kendi ilkelerimle yola çıktım. Kimsenin adayı değilim CHP'nin İl Başkan adayıyım. Kamu oyunda yapılan algı yanlış. Sakarya 'da CHP'nin çıtasını daha yukarılara çıkarmak ve iktidar yapmak için adayım. Bunu başaracak birikimim, bilgim ve tecrüben var. Ben delegelerimize güveniyorum " dedi.

İl Başkan adayı Reyhan Şahin'den sonra İlçe binasına gelen Ecevit Keleş, yarım kalan çalışmalarını tamamlamak için aday olduğunu ifade ederek " 2014 de Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığım nedeni ile yarım kalan çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz.  Değişim güzeldir. Onun için delegelerimizden destek istiyorum. daha önceki dönemde olduğu gibi Sakarya da çalmadık kapı bırakmayacağız " dedi.

CHP İlçe Başkanı Fikret Uysal her iki adayda başarılar dilerken, " 15 Şubat'ta yapılacak İl Kongremiz de yarışacak kıymetli üç adayımıza başarılar diliyorum. CHP delegeleri özdür iradeleri ile sandığa gidip oyunu kullanacaktır. Bizlerin delegeleri yönlendirmesi veya etkilemesi diye bir konu partimizde asla olmaz. Delegelerimiz değerlendirmelerini yapıp oylarını kullanacaklar. İl Kongremizin bir demokrasi öleni halinde geçeceğine inanıyorum. Kazanan CHP, kazanan Sakarya olacak " dedi.

07 Şubat 2020 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.