İkinci dönem başlıyor aman gribe dikkat!

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönem ilk ders zili yarın çalacak. Pamukova da 5 bin 470 öğrenci yarın ders başı yapacak.

2019- 2020 eğitim öğretin yılının ikinci dönemi yarın başlıyor.

Pamukova da  5 bin 470 öğrenci ve 269 öğretmen iki haftalık tatili geride bırakarak yarın eğitim öğretime kaldığı yerden devam edecek.

Bu yıl Milli eğitim Bakanlığı tarafından bazı değişikliklere gidilerek, sisteme ara tatillerde eklendi.

Buna göre öğrenciler ilk ara tatilini 15-24 Kasım tarihleri arasında yaparken, ikinci ara tatil ise 6-10 Nisan tarihinde olacak.

13 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Ayrıca liselere geçiş sistemi kapsamındaki merkezi sınav 7 Haziran'da yapılacak. Yüksek öğretim kurumları sınavı ise 20-21 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Mekece Ortaokulu öğrencileri yeni okullarında başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl yapılan denetimlerde Pamukova'da Mekece Ortaokulu için yıkım kararı verildi. Mekce Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri taşımalı sistemle Pınarlıbacı okulunda eğitim öğretim görecekler. 

Sağlık Bakanı Koca dan  Öğrencilere ve Velilere sağlık uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni okula başlayacak çocuklar için aileleri uyardı virüse dikkat, soğuk algınlığı olan çocukların okula gönderilmemsini evde istirahat etmesi gerektiğini söyledi.

02 Şubat 2020 Sakarya/ Pamukova- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.