Pamukova da Jeotermal kaynak aranacak..

Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı,  Pamukova, Akyazı ve Sapanca ilçelerinde bulunan 18 noktada yapılacak olan jeotermal kaynak aranması için ihaleye çıkıyor.

Sakarya Valiliği 1’inci kat toplantı salonunda gerçekleşecek İhale açık teklif usulüyle yapılacak.

Teklifler 11 Şubat Salı günü, 3 bölge için ayrı ayrı olmak üzere Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ihale komisyonuna verilecek. Akyazı'daki saha için ihalede muhammen bedel 195 bin 90 TL, Pamukova'daki saha için ihalede muhammen bedel 276 bin 1425 TL olurken, Sapanca'da saha için ihalede muhammen bedel 109 bin 477 TL olarak belirlendi.

JEOTERMAL KAYNAK NEDİR?

Jeotermal yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısının oluşturduğu, kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlardır. Jeotermal enerji de bu jeotermal kaynaklardan ve bunların oluşturduğu enerjiden doğrudan veya dolaylı yollardan faydalanmayı kapsamaktadır. Jeotermal enerji yeni, yenilenebilir, sürdürülebilir, tükenmez, ucuz, güvenilir, çevre dostu, yerli ve yeşil bir birincil enerji kaynağıdır. İçinde su bulunmayan sıcak kuru kayalar da jeotermal enerji kaynağıdır.

22 Ocak 2020 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Reis - Benim arazide daha önce çalışma yapılmış sıcak su vurgusuna rastlanmıştır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ocak 22:04