Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bileğini bükemediler..

Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sakarya Bilek Güreşi İl Elemelerinde 27 madalya alarak müsabakalara damgasını vurdu.. Üç sporcumuz Türkiye Şampiyonasında Sakaryayı temsil edecek..

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 14-16 Ocak tarihlerinde Sakarya Erenler'de düzenlenen Okul Sporları Sakarya Bilek Güreşi İl Elemeleri yaklaşık 180 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Elemelere, Genç Kız ve Genç Erkek kategorilerinde ve çeşitli kilolarda 21 sporcuyla katılan Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları müsabakalar sonunda 5 birincilik, 15 ikincilik ve 7 üçüncülük  elde ederek,  toplamda 27 madalya ile müsabakalara damgasını vurarak İlçeye büyük gurur yaşattı.

Nisan ayında Gaziantep'te düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sporcuları, Ebru Uzunalioğlu, Hamza Kocman, Tayfur Önder Yaşar Sakarya’yı temsil edecekler.

Okul Müdürü Osman Aydın, spora ve sporcuya her daim destek olacaklarını ifade ederek sporcularını ve Beden Eğitimi öğretmenini elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik etti.

İşte dereceye girip İlçemizi gururlandıran sporcularımız:

Genç Kızlar A Kategorisi 50 kg da;

Ebru Uzunalioğlu -Sağ-Sol Kol Kolda İl 1.si

Bahar Yıldırım -Sağ-Sol Kolda İl 2.si

Genç Kızlar A Ketego 60 kg da;

Beyza Gökçe- Sağ-Sol Kol İl 2.si

Genç Kızlar A Kategorisi 65 kg da;  

Tuğçe Aktaş -Sağ-Sol Kol Kol İl 2.si

Genç Kızlar B Ketego 60 kg da;

Kıymet Evciman -Sağ-Sol Kol İl 2.si

Berra Öksüzalioğlu -Sol Kolda İl 3.sü

 

Genç Erkekler A Kategorisi 50 kg da;  

Hamza Kocaman -Sağ-Sol Kolda İl 1.si

 

Genç Erkekler A Kategorisi 65 kg da;    

Küçük İlyas Yeltekin -Sol Kol 2.si Sağ Kol 3.sü

 

Genç Erkekler A Kategorisi 80-üstü kg da;    

Fatih Uzan -Sağ Kol İl 3.sü

 

Genç Erkekler B Kategorisi 55 kg da;   

Serhat Can Tepe -Sağ-Sol Kolda İl 2.si

Fatih Yıldırım -Sağ Kol İl 3.sü

 

Genç Erkekler B Kategorisi 60 kg da;

M. Mustafa Ektiren -Sol Kol İl 2.si Sağ Kol İl 3.sü

 

Genç Erkekler B Kategorisi 65 kg da;  

Umut Pir -Sağ Kol İl 2.si

Ertuğrul İpekçioğlu -Sol Kol İl 3.sü

Genç Erkekler B Kategorisi 70 kg da;

Tayfur Önder Yaşar -Sağ Kol İl.si Sol Kol İl 2.si

Oğuzhan Alan -Sağ-Sol Kol İl 3.sü

 

17 Ocak 2020 Sakarya/ Pamukova- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.