Pamukova polisinden kadınlara " Aile İçi Kadına Şiddet " semineri..

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde kadın kursiyerlere, ‘Aile içi kadına şiddet’ konulu seminer verildi.

Pamukova Emniyet Müdürü Başkomiser Esma Yavaşca ve Emniyet personeli tarafından Pamukova Halk Eğitim Merkezi’nde " Aile İçi Kadına Şiddet" konulu seminer verildi.

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin önlenmesine yönelik kanun kapsamında polisin yetki ve sorumlulukları, Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması,  şiddet nedir?, Şiddetin çeşitleri anlatıldı. Şiddetle başa çıkma yöntemleri, şiddete uğranıldığında başvurulabilecek merciler, kadına yönelik şiddet hakkında var olan yasal haklar” konularında da  bilgiler verilirken, ailenin toplum içindeki yeri ve önemi, aile içi ilişkilerde nelere dikkat edilmesi gerektiği konularıda ele alındı.

Şiddetin güç ve baskı uygulayarak insanların bedensel veya ruhsal açıdan zarar görmesine neden olan hareketlerin tümü olduğunu söyleyen Başkomiser Yavaşca, “Şiddet; kişinin istemediği, kişiyi tahrik eden, yıpratıcı ve saldırganlık içeren bir davranış biçimidir. Şiddetin çeşitleri, fiziksel, duygusal ve sözlü, cinsel, toplumsal ilişkileri sınırlayıcı, ekonomik yönde olabilir” dedi ve Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi hakkında bilgi verdi.

Seminer sonunda kadınlara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

17 Ocak 2020 Sakarya/ Pamukova- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.