Pamukova’ya KETEM durakları..

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi KETEM uygulaması kapsamında kansere karşı vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için İlçedeki 2 durağı KETEM durağına dönüştürdü..

İlçede  KETEM uygulamasının yürütücülüğünü yapan Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi, bu kapsamada kansere karşı halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için Pamukova belediyesinin desteği ile dört yol otobüs durağı ile merkez dolmuş durağını KETEM durağına dönüştürdü.

"Duraklar bize bir kez daha kanserden değil, geç kalmaktan korkmamız gerektiğini anımsatıyor.."

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezinden yapılan açıklamada “ Her yıl dünyada 8,2 milyon kişi kansere bağlı nedenlerden ölüyor.  Türkiye de ise bu sayı 160 bini buluyor. Bunun büyük bir kısmı ise koruna bileceğimiz, yada erken teşhis ile en az zararla kurtula bileceğimiz kanser türlerinden kaynaklanıyor.  Bu durumu önlemek için Sağlık Bakanlığı KETEM uygulamasıyla halkımızı kanserle ilgili bilgilendirirken erken teşhis ve tanı araçları ile kansere karşı mücadelede halkımızın yanında yer alıyor.

Bu mücadelede halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Pamukova belediyesin destekleri ile ilçedeki iki durak KETEM durağına dönüştürülmüştür. Bu duraklar bize bir kez daha kanserden değil, geç kalmaktan korkmamız gerektiğini anımsatıyor. “

16 Ocak 2020 Sakarya/ Pamukova- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.