Sakin şehirde evlere beyaz ve kahverengi boya standartı!

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, ilçedeki ev ve iş yerlerinin dış cephelerinin boyasının sadece kahverengi ve beyaz renklerinde olacağını açıkladı

Yerli ve yabancı turistlerin sık ziyaret ettiği Sakarya’nın tarihi İlçesi Taraklı’da Belediye Meclis toplantısında, ev ve İş yerleriyle ilgili yeni karar alındı. İlçede ev ve iş yerlerinin dış cephelerinde Kahverengi  Beyaz boya haricinde başka boya kesinlikle kullanılmayacak. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, "İlçemizde mevcutta bulunan ve yeni yapılacak binaların Tarihi dokuya uyum sağlaması için renklerin dış cephe duvarların beyaz, doğramaların (inişler, kat silmeleri, pencere, kapı, vb.) ise kahverengi olması, yine İlçemizdeki iş yeri, Dükkan veya Banka gibi kuruluşların tanıtıcı tabela veya reklam panolarının tarihi dokuya uyum sağlaması için kahverengi zemin üzerine yaldız rengi ile yazıların yazılması 5393 sayılı Belediye kanunun 15. ve 18. Maddeleri kapsamında Belediyemiz Meclisince oy birliği ile karar alınmıştır diyen Başkan Pilavcı, Bu alınan yeni kararla birlikte İlçemiz daha güzel görünüme sahip olacak" dedi.

13 Ocak 2020 Sakarya/ Tarakli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.