KGK Sakarya temsilciliğine Zafer Tokuş atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kuruluşu onaylanan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK),’nın, iSakarya il temsilciliğine Gazeteci Zafer Tokuş getirildi.

Kurucu Genel Başkanlık görevini gazeteci Mehmet Ali Dim’in yürüttüğü Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) kuruluşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 karar sayısı ile onaylandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararda konseyin amacı olarak “Merkezi Ankara ilinde olmak ve uluslararası faaliyette bulunmak üzere Küresel Gazeteciler Konseyi Birliği’nin kurulmasına, 3335 sayılı Uluslararası nitelikteki Teşekküllerin Kurulması Hakkında Kanunun 1’inci maddesi gereğince izin verilmiştir.”  İfadelerine yer verildi.
 

Konsey Yönetim Kurulu, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmete giren KGKGenel Merkezi’nde ilk toplantısını gerçekleştirip Ankara ve İstanbul dışındaki 79 ile temsilci ataması yaptı. Atamayla ilgili  Konsey Sakarya Valiliğine yazıyla bilgilendirme de yaptı.

Bu kapsamda da Sakarya il Temsilciliğine Gazeteci Zafer Tokuş getirildi. Sakarya'da 35 yıldır yerel  gazeteler ve ajans temsilcilikleri görevlerinde bulunan Zafer Tokuş medyabar.com haber sitesinin yöneticiliğini yapıyor ve sürekli sarı basın kartı sahibi..

Konseyin yurtiçi ve yurtdışında algı operasyonlarına karşı etkin lobi ve medya yoluyla ‘Yerli ve Milli Duruş’ çerçevesinde faaliyette bulunmak olduğu bildirildi.

KONSEYİN AMACI
Konsey, amaçlarının gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde, başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve bağlı kurum ve dış misyonlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve bağlı Kamu Diplomasisi Başkanlığı ve diğer daire ve kurumlar, Türk Konseyi, TÜRKSOY, TİKA, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Basın İlan Kurumu, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), Üniversiteler, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları gibi ilgili kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra ilgili STK ve meslek örgütleri ile görev alanlarına giren konularda, diğer ülkelerde de ilgili STK, meslek örgütü, kurum ve kuruluşlarla ortak projeler yürütecek.

24 Aralık 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.