Pamukova da geyik sürüsü böyle görüntülendi..

Pamukova da nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Geyikler sürü halinde Hüseyinli Mahallesi yakınlarında tarladan dönen bir çiftçi tarafından cep telefonu ile böyle görüntülendi..

Video için play'e tıklayın

Ülkemizde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve sayıları azalan geyikler Pamukova Hüseyinli Mahallesi yakınlarında traktörü ile tarladan dönen bir çiftçi tarafından sürü halinde cep telefonu ile görüntülendi.

Dün öğleden sonra tarladan traktörü ile Hüseyinli Mahallesine dönen Şaban Aksoy, mahallenin yakınlarında ormanlık arazinin kenarındaki açıklık alanda sürü halinde 7 adet geyiğe rastladı. Cep telefonu ile geyikleri görüntüleyen Aksoy, traktörünü durdurup bir süre geyikleri görüntüledi. Mahalleye gideceği yol üzerine çıkan bir geyiği de görüntüleyen Şaban Aksoy , daha sonra traktörün kornasına basınca, sürü halindeki geyikler bir an sesin geldiği tarafa baktıktan sonra korna sesi devam edince hızla koşarak ormanlık alana girip gözden kayboldular.

Geyik sürüsü daha öncede 2016 yılının Eylül ayında Pamukova İnönü yaylası,  2018 yılı Şubat ayında Akçakaya Mahallesi yakınlarında görüntülenmişti.

20 Aralık 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.