Ak Parti İlçe Başkanı merak edilen soruları cevapladı..(2)

Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik,İlçedeki asfaltlama çalışmaları, Akçay barajından İlçeye su verilmesi, Hava alanının kiraya verilmesi ve İlçe cezalandırılıyor mu sorularına cevap verdi..

Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik son günlerde İlçe gündemin de olan bir çok konudaki soruya cevap verdi. 

Pamukovahalk: Pamukova Eskiyayla havzasında inşa edilen ve geçtiğimiz günlerde su tutulmaya  başlanan Akçay barajından neden Pamukova İlçesine  içme suyu verilemiyor?

Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik: Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye bu konuyu bizzat illettik. Akçay Barajında su tutulmaya başlandığını Haziran ayı gibi barajın su vermeye başlayacağını söyledi. Barajın bölgeye hizmet için yapıldığını, ilerleyen zamanlarda Pamukova İlçesine su verme konusunu değerlendireceklerini ifade etti. Akçay barajından İlçemize içme suyu temini  için konunun takipçisiyiz. İnşallah yaz aylarında bu konuyla ilgili olumlu gelişmeler olacak.

Pamukovahalk: Pamukova Cihadiye Mahallesinde bulunan eski askeri hava alanını sivil havacılık şirketine tarafından kiralandı. Ne kadar alan kiralandı? İlçemize ekonomik alanda ne katkısı olacak?

Çelik: Cihadiye Mahallesinde bulunan eski hava alanını İstanbul Havacılık Kulübü Milli Savunma Bakanlığının oluru ile Milli Emlak Genel Müdürlüğünden sadece pistin bulunduğu alanı kiraladı. Tahsis edilen alanın etrafı tel örgü ile çevrildi. Pistin yenileme çalışmaları yapılacak ve Pilot Eğitim Merkezi olarak kullanılacak. Kısacası pilot yetiştirilecek. İlçenin tanıtımına ve uzun vadede ekonomisine katkı sağlayacak. Hava alanı üzerinden yatırımları Pamukova'ya çekmek istiyoruz.

Pamukovahalk: Pamukova da yerel seçimler öncesi Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce bir çok mahalleye asfaltlama sözü vermişti. Ak Parti İlçede yerel yönetimi kaybetti. Verilen asfalt sözleri ne oldu?

Çelik: Pamukova da ana arter yollar, caddeler ve köy grup yollarının bakımı onarımı Büyükşehir belediyemize ait.  İlçede sokak ve bazı caddelerin bakım, onarım ve asfaltlanması  ise Pamukova İlçe belediyesine ait.

Yerel seçimin kaybedilmesi sözlerin yerine gelmeyeceği anlamına gelmez. Kaldı ki yerel seçim öncesi söz verdiğimiz Çardak, Özbek, Fevziye, Eğriçay, Karapınar grup yolları Büyükşehir belediyemizce seçimin hemen ertesi haftası sıcak asfalt dökülerek yenilendi.  Cumhuriyet Mahallesi ve Turgutlu Mahallesinde asfaltlama çalışmaları yapıldı. Kısacası Büyükşehir belediye başkanımız Ekrem Yüce sözlerini bir bir yerine getirdi. 2020 yılında Çilekli Mahallesi yolunun yaklaşık 4 kilometrelik bölümü, Eskiyayla Mahallesi, Kazimiye Mahallesi, genişletme çalışmaları devam eden Gonca Mahallesi yolunun asfaltlanması planlanıyor.  Ayrıca yüksek kesimlerde bulunan mahallelerimizin yollarında genişletme çalışmaları yapılacak.

Pamukovahalk: Paşalar Mahallesinde tarihi bir cami ve türbe bulunuyor. Ancak her ikisi de onarıma ve bakıma muhtaç. Bu konuda daha önceki dönemlerde onarımı için bir çok sözler verildi. Paşalar cami ve türbesinin onarımı yapılacak mı?

Çelik: Paşalar Mahallesindeki Camimiz ve Türbemizin restorasyonu için Sakarya Valiliği Kültür Varlıkları Koruma Fonundan para aktarıldı.  Plan projesi yapıldı ve şu an ihale aşamasında. İhale sorası onarım ve restore çalışmalarına başlanacak.

Pamukovahalk: Peki son bir soru, Ak Parti Pamukova da yerel seçimi kaybettiği için İlçenin cezalandırdığı yönünde iddialar var. Gerçekten yerel seçimi kaybetmenin faturası Pamukovalılara mı kesiliyor?

Çelik: Hayır böyle bir şey söz konusu değil. Ak Parti milletimize hizmet için var. Bakın bu röportajda zaten böyle bir cezalandırmanın olmadığını olamayacağını yapılan, yapılmakta olan ve yapılacak olan hizmetlerden  rahatça anlayabilirsiniz. Daha fazla çalışıp daha iyi hizmetler getireceğiz. Bundan Pamukovalıların şüphesi olmasın. İktidar partisinin İlçe başkanı olarak İlçemizin tüm sorunlarının çözümü için çalışmalarımız devam edecek. Gerekli kurumlarla, kuruluşlarla görüşerek sorunlarımıza çareler arayıp çözeceğiz. Hizmetin gelmesi noktasında ne gerekiyorsa yapacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce İlçemizde Sosyal Gelişim Merkezi açılması için çalışmalara başladı. Yer tahsisi yapıldıktan sonra Sosyal Gelişim Merkezi İlçemize hizmet vermeye başlayacak.

Pamukovahalk: Son olarak Pamukovalılara bir mesajınız var mı?

Çelik: Pamukova hemşerilerimize hizmet etmek bizim görevimiz. İlçe teşkilatımızla bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal medyada yapılan algı operasyonlarına, yalan yanlış paylaşımlara itibar etmesinler. Buradan ayrıca İl Başkanımız Yunus Tever'e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Biz milletimizin hizmetkarıyız. "

Pamukovahalk: Pamukova kamuoyunun merak ettiği sorulara içtenlikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz.

12 Aralık 2019 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hakika Ak Partili - EE ETME BULMA DÜNYASI,SEÇİM ÖNCESİ SAHTE AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANINIZIN,YOK GÜVEN ÖVÜN FETÖCÜ,YOK ŞU MECLİS ÜYESİ YER TÜCCARI,YOK SU MECLİS ÜYESİ YERLERİNİ DEĞERLENDİRECEK,YOK ŞU MECLİS ÜYESİ BİLMEM NEYCİ DİYE İFTİRALARINA ALKIŞ TUTTUNUZ SEN VE YANINDAKİ SAHTE AK PARTİLİLER ELBETTE BUNUN BEDELİNİ SEÇİMİ KAYBEDEREK ÖDEDİNİZ ! YILLARCA BERABER YÜRÜDÜĞÜNÜZ ARKADAŞLARINA CEVAT KESERİN İFTİRALARINA SESSİZ KALDINIZ AMA DÜRÜST İNSANLARA İFTİRALARA SESSİZ KALMANIZIN BEDELİNİ AHİRETTE ÖDEYECEKSİNİZ ,SİZİ O ZAMAN CEVAT KESER KURTARSIN O ZAMAN !

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 12 Aralık 14:47