Meclis yılbaşından itibaren demişti.. Suya zam yapılmış bile

Kasım ayı meclis toplantısında alınan kararla 2020 den itibaren geçerli olmak kaydı ile suya zam yapılacağı açıklanmıştı. Ancak suya Kasım ayından itibaren geçerli yeni zammın uygulandığı ortaya çıktı..

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kasım ayı Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı'nda su kullanım tutarına güncelleme yapılacağı yönünde karar alınmıştı. Alınan kararın yılbaşından itibaren uygulanacağı açıklanmıştı. 

Ancak Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'nin internet sayfasında Kasım ayı yeni su tarifesi adı altında yeni bir liste yayınlandı.

Yapılan yeni listyede Adapazarı - Arifiye - Erenler - Ferizli - Kaynarca - Serdivan - Limandere - Söğütlü'de 2018 yılında 3,15 TL olan su tutarı 3,41 TL'ye çıkartılmış. Pamukova Geyve ve Taraklıda ise 1,51 den 1,63'e çıkartılmış.

Listede yer alan diğer ilçerelede belirli oranlarda zam uygulanmış. 

1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacağı duyurulan suya zammın neden 2 ay önce uygulandığı ise merak konusu oldu. 

Daha önce her gün kişi başına 332 litre su tükettiği açıklanan Sakarya'da yaşayan bir milyon 10 bin kişi göz önünde tutulduğunda normalden 2 ay önce sessiz sedasız yapılan bu zamla Sakarya'lı tam 82 bin TL fazladan para ödemiş olacak. 

19 Kasım 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.