Pamukova Ayva Lokumunun lezzet serüveni..

Pamukova da ilkleri başaran açıldığı günden bu yana Pamukova ayvasının tanıtımında büyük katkı sağlayan Mkc Pamukova Lokum&Şekerleme “ Ayva Lokumunun lezzet serüvenini bu video ile anlattı..

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’nin Ayva üretiminin önemli merkezlerinin başında olan Pamukova, şimdide adını genç girişimcilerin ürünleri ile duyuruyor.

Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali ile dünyaya ismini duyuran Pamukova ayvası, şimdide “ Ayva Lokumu ve Ayva Cezeryesi “ ile adını duyuruyor.

Ayva Lokumu ve Cezeryesini İlçe de yetişen ayvalar ile üreten Pamukova’nın genç girişimcilerinden “ Mkc Pamukova Lokum & Şekerleme “ sahibi Abdullah Özçelik, ürettiği ürünlerin lezzet yolculuğunu hazırladığı kısa reklam filmi anlattı. Tarladan başlayan lezzet yolculuğunun, üretimi ve paketlenmesine kadar süreci anlatan kısa reklam filmi büyük beğeni kazandı.

Kendine özgü aroması, lezzeti ile doğal ortamda üretilen Ayva Lokumu ve Ayva Cezeryesi artık aranan lezzetler arasında yer alıyor.

Mkc Pamukova Lokum & Şekerleme’nin genç girişimcisi Abdullah Özçelik, Pamukova da üretilen ayva’nın pazara arzının artırılması ve hak ettiği değerde satılmasını hedeflediklerini ifade ederek, “ Pamukova ayvasını adını sadece ülke sınırlarımız içinde değil, ülke sınırlarımız dışında da duyulmasını hedefledik. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık. Artık Pamukova ayvası hem iç pazarda hem de dış pazarda söz sahibi oldu. Biz de yöremizde yetişen bu lezzeti ürünlerimizde kullanarak yurt içi pazarlarının yanı sıra, yurt dışına da ihraç etmeye başladık. 35 çeşit ürünle artık hem ülkemizde hem ülkemiz dışında Pamukova’mızın adını duyuruyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin lezzet yolculuğunu hazırladığımız bir reklam filmi ile anlatmaya çalıştık “ dedi.

İşte Mkc Pamukova Lokum & Şekerleme’nin Ayva Lokumunu ve Ayva Cezeryesini Tanıtan Kısa Reklam Filmi;

17 Kasım 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.