Pamukova kabuğuna çekilirken komşu İlçe bakın ne yapıyor ?

Sakarya Büyükşehir Meclis Toplantısında Geyve İlçesi Safibey Mahallesine 24 dönümlük arazi üzerinde "Yöresel Ürünler ve Pazarlama Tesisi"yapımı için kamu yatırımı kararı alınacak..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisinde; Geyve Safıbey Mahallesinde yapılacak Ürün toplama merkezi için kullanılan 24 dönümlük arazi üzerinde “Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisleri” yapılabilmesi için kamu yatırım kararı alınacak.

Geyve Safıbey mahallesinde geçtiğimiz ay açılan ve üretici ile satıcıyı aynı yerde buluşturan köylü pazarı her kesimi memnun etmişti.Bunun üzerine Geyve Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi mevcut arazide bir Yöresel ürünler toplama merkezi açılabilmesi gerekli çalışmaları başlatmıştı.

Büyükşehir Meclisi toplanıyor.Kasım ayı toplantısında Geyve yi ilgilendiren 2 madde bulunuyor.Buna göre;

*Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Geyve İlçesi, Orhaniye Mahallesi, G-24-C-21-C pafta, Belediye Sokak ile Koçak Sokak arasında kalan 20.00 metrelik imar yoluna yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı değişiklik teklifinin görüşülmesine ilişkin 04/11/2019 tarih ve 1962535 sayılı yazısı

*Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Geyve İlçesi, Safibey Mahallesi 104 ada, 4 nolu parselde bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere “Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisleri” yapılması planlandığından, bahse konu 24.483,72 m2 yüzölçümlü mera (harmanyeri) vasıflı taşınmazın tahsisinin gerçekleştirilebilmesi için “4342 Sayılı Mera Kanununun 14. maddesinin c fıkrası” gereğince Belediyemiz tarafından “Kamu Yatırım Kararı” alınmasına ilişkin 04/11/2019 tarih ve 34147 sayılı yazısı.

Geyve İlçesinde üreticinin kalkınması için bu çalışmlar yapılrken Pamukova sesiz ve sedasız..!

11 Kasım 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Pamukovalı - Pamukovaya 5 sene birşey beklenmesin gelmez geyveye gideriz gezmeye pamukova köy oldu vaadler ne oldu yalan oldu neymiş borç çokmuş belediyelerin borcu bitmez bunu herkes biliyor bitirende görülmedi bizim başkan borç ödeme bilençosu atıyor Facebook a hizmet belli borç ödeme borç biterse hizmet gelecek inşallah

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 00:37
03

Yaşar Öz - Pamukova'nın 20 seneden beri yapılan hizmetlerden ötürü ( Katlı otoparklar, Kapalı pazar yerleri, Mesire yerleri, Tretuvarlara yollara yapılan kepenkleriyle)yapılacak hizmet bırakmadığından; şimdiki başkanımız üzgün, Hani laf aramızda CAMİ resmi de pek güzeldi:))

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Kasım 08:08
02

Asi Kız - Yöresel ürünler için değil de TOKİ evleri için arazi alsınlar bence

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Kasım 23:20
01

Bahçeci - Bizde mallarımızı sarfıbey mah.sine götürürüz problem yok..inşallah yakın zamanda bir ziraat odamız birde belediye mız olursa kendimiz bu işi uaparız

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Kasım 10:49