CHP İlçe Başkanı Teke, “Arıyoruz, özlüyoruz, saygıyla anıyoruz..”

CHP İlçe Başkanı Ali Teke Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yılında bir anma mesajı yayınladı..

"20’inci Yüzyıl’a damgasını vuran ve EZİLEN ulusların esin kaynağı, yeri doldurulamayacak bir büyük devrimci ve devlet adamının aramızdan ayrılışının 81’inci yılında ONU arıyoruz, özlüyoruz, saygıyla anıyoruz.

Ulusal kurtuluş savaşı ile bize BAĞIMSIZLIĞI armağan eden, ülkemizi teokratik devletten DEMOKRATİK LAİK CUMHURİYETE, insanlarımızı kulluktan ÖZGÜR BİRAY OLMAYA taşıyan YÜCE ATATÜRK’E borcumuzu ödeyemeyiz.

Dış ve iç düşmanlar onların yerli İŞBİRLİKÇİLERİNE karşı büyük eserini hem KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLAN CUMHURİYETİ ve hem de CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ni dimdik ayakta tutmaya, DEVRİMLERİNİ, bize kazandırdığı sayısız eserlerini korumaya AYDINLANMA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ sürdürmeye kararlıyız.

Bu yolda ölmek var dönmek yok. Rahat uyu büyük Atatürk!"

                                                                                Ali TEKE

                                                                         CHP İlçe Başkanı

10 Kasım 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.