Rakamlar çarpıcı! Yakala yakala bitmiyor!

Sakarya Valiliği emniyetin sorumluluk alanında Ekim ayında işlenen suçlarla ilgili rakamları açıkladı. O rakamlar arasında "Fuhuş" yine ilk sıralarda yerini aldı. Aylar değişse de fuhuştan yakalanan kadın ve kapatılan aşk evlerinin sayısı değişmiyor..

''Fuhuşla Mücadele Kapsamında Ekim ayı içerisinde, 48 kişiye fuhuştan işlem yapıldı. Fuhuş yaptığı tespit edilen 2 yabancı uyruklu şahıs ise sınırdışı edildi. Fuhuş yapılan 9 ikamet 90 gün süre ile mühürlendi.'
 Bu açıklama valiliğin bugün gün içerisinde emniyetin sorumluluk alanında  Ekim ayında meydana gelen olaylarla ilgili açıklamasında yer alan istatislik bilgiler...

SON 4 AY İÇERİSİNDE..
 Yakalanan 48 kişinin nerede yakalandıkları ,fuhuştan kapatılan 9 evin de nerede olduğuna dair ayrıntı yok.
 Ancak Ekim ayındaki bu istatisliklere göre, şehirde fuhuş bir önceki ay yani Eylül ayına göre Ekim ayında artış gösterdi.
  Eylül ayında yapılan denetimlerde yine 48 kişi hakkında fuhuştan işlem yapılırken fuhuş yaptığı tespit edilen 4 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edildi. Fuhuş yapılan 7  ev ise 90 gün süre ile mühürlendi.
  Emniyet Müdürlüğünün rakamlarına göre Ağustos ayında ise  13'ü bayan 26 kişi yakalanıp 7 ev mühürlenirken Temmuz ayındaki denetimlerde ise fuhuş yaptıkları belirlenen 13'ü bayan 22 kişi yakalanıp 8 ev  90 gün süreyle kapatıldı.
 Bu rakamlarla; son 4 ay içerisinde fuhuş yapıldığı tespit edilen toplam 31 ev mühürlenirken, fuhuş yapan ve fuhuş yaptırdıkları belirlenen 144 kişi hakkında ise işlem yapıldı..

 SOSYAL MEDYA VE MASAJ SALONLARI
 Emniyet açıklamasında fuhuştan kapatılan yerler için 'İkametgah' ibaresi kullanırken,  fuhuş yaptıkları tespit edilen bu yerlerin apart ve masaj salonları olduğu belirtiliyor. Fuhuş yapan ve yaptıranların da sosyal medya üzerinden pazarlık yaptıkları biliniyor.. 
 

02 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.