SEAH'ta randevu düellosu

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden randevu almak için uğraşan bir hasta zorlukla aldığı randevuları bir bir iptal edilince şok yaşadı. Ne hasta randevu almaktan ne de hastane randevuları iptal etmekten vazgeçmeyince iş randevu düellosuna döndü.

Şehrin en yoğun hastanesinde randevu almak için büyük uğraşlar veren hastaların randevuları sistem tarafından bir bir iptal ediliyor.

Sistemde dakikalarca boş randevu zamanı yakalamak için uğraşan hastalar bin bir zahmetle aldıkları randevuların bir bir iptal edilmesinden şikayet ediyor.

Ekim ayının başından bu yana Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardioloji bölümünden randevu almak isteyen bir hasta da aldığı her randevusu iptal edilince artık işin altında başka bir şey olduğundan şüphelendiğini söyledi.

İsmini vermek istemeyen hastanın geçtiğimiz son bir ay içerisinde hastaneden aldığı tam 4 randevusu hiç bir neden gösterilmeksizin iptal edildi. 

Değişik doktorlardan alınan randevuları iptal edilen vatandaş inatla her seferinde yeni bir randeu alırken hastanede neden göstermeksizin hastanın aldığı tüm randevuları iptal etti. 

Hasta ve hastane aasında bir randevu düellosuna dönen bu durumun galibinin kim olacağını ise zaman göstereceğe benziyor. Öyle ki hastanın son aldığı ve 11 Kasım'da olan randevusu şuanlık iptal edilmemiş vaziyette bekletiliyor.

Yaşanan bu olaya Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'nün vereceği cevap ta kamuoyu tarafından merakla bekleniyor...

30 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.