CHP de büyük yarış Kimler aday? İşte o isimler

CHP Sakarya örgütlerinde delege tespitleri ile başlayıp ilçeler ve sonrasında il kongresi ile son bulacak süreç öncesinde, il başkanlığı için birçok ismin kulis yapması yarışı hareketlendirdi..

CHP Sakarya örgütlerinde delege tespitleri ile başlayıp ilçeler ve sonrasında il kongresi ile son bulacak süreç öncesinde, il başkanlığı için birçok ismin kulis yapması yarışı hareketlendirdi.
Mahalle delege seçimlerinin ardından ilçe kongreleri 14 Aralık 2019 ile 27 Ocak 2020 tarihleri arasında, il kongresi de 2 Ocak ile 3 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İl başkan adayı olmak isteyenler şimdiden ilçelerde delege tespitleri üzerinde gizli de olsa kulis halindeler.CHP’nin kurultaya giden sürecinin tamamen demokratik olacağını sürekli ifade eden İl Başkanı Erdoğan Isır, başkanların tepeden inme değil, delegelerle yapılacak seçimlerle belirleneceğini söylüyor. Ancak, il kongresinde kaç adayın çıkacağını ise şimdiden kestirmek zor.

Şu an için Başkan Erdoğan Isır’ın karşısına Fatma Kurtuluş ve Ecevit Keleş’in çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanında Hüseyin Avni Şahin, Ergün Özkan, Elif Yar, Özgür Arık, ve Erol Aydın’ın da milletvekili yolunun açılması anlamında il başkanı olma adına kulis yaptıkları öne sürülüyor.

21 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.