Pamukova Türk Eğitim-Sen’de görev değişimi..

Pamukova Türk Eğitim-Sen Pamukova Temsilcisi Beşir Taşkan görevi Bahadır Demir’ devretti..

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Eğitim-Sen Pamukova Temsilciliği görevini 8 yıldır yürüten Beşir Taşkan görevini yapılan istişare toplantısı sonunda Fatmahanım Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bahadır Demir’e devretti.

Beşir Taşkan, “8 yıldır bu görevi onurla yaptım..”

Pamukova Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen istişare toplantısına yeni üyelerin tanıtılması ile başlandı. Eski Başkan Beşir Taşkan yaptığı konuşmada, her daim Eğitim çalışanlarının özlük hakları ile eğitim sisteminin daha iyi şartlara kavuşması için mücadele veren sendikanın kendisine verdiği yetkiyi 8 yıl boyunca büyük bir onurla yapmaya çalıştığını ifade ederek, “ Bu süre zarfında eğitim çalışanlarımız ve üyelerimiz hakları için yapmış olduğumuz mücadele ve eylemlerle bir çok sonuç aldık. Bu mücadelede gücümüzü hiçbir makam ve mevkiden değil; Türkiye Kamu-Sen’in 450.000 ve Türk Eğitim-Sen’in 210.000 üyesinden alarak yapmaya çalıştık. Göreve başladığım günlerde üye sayımız 54 iken bugün geldiğimiz noktada üye sayımız 91 olmuştur. Bu gurur öncelikle üyelerimin ve yönetimde bulun arkadaşlarımızındır. Fakat bizim için bu rakamlar elbette yeterli değildir. Bu bayrağı daha yükseklere çıkaracak genç, dinamik ve aktif arkadaşlara ihtiyaç vardır. Bugün burada bu vesile ile toplanmış bulunmaktayız. Son altı aydır tüm üyelerimizle birebir yaptığımız istişarelerde ortak bir kanaate ulaştığımızı gördük. Temsilcilik için herhangi bir arkadaşımızın talebi olmadı. Ancak Bu görev için üyelerimizin üzerinde ittifak ettiği Fatmahanım Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Arkadaşımız Bahadır Demir’in ismi öne çıktı. Kendisi de bu görevi seve seve yapacağını ifade edince bu görev değişikliğine gitmeye karar verdik " dedi.

Bahadır Demir, “ Hiçbir baskı ve zorlamaya boyun eğmeyen üyelerimizin desteğini her zaman yanımda hissedeceğim..”

Yeni başkan Bahadır Demir ise,  kendisini bu göreve layık gören Türk Eğitim Sen’in her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür ederek “ Bugüne kadar bu görevi yürüten başta Beşir Taşkan ve Mehmet Doğan olmak üzere tüm başkanlarımıza da emekleri için teşekkür ederim. Bizden önce bu mücadelede dik duruşlarıyla bizlere örnek oldular. Bizler de aynı yolda, aynı dik duruşla bu bayrağı daha yukarılara çıkarmak için gayret edeceğiz. Bu mücadelede asıl dik duruşu sergileyen, sendikal mücadelesi için yeri geldiğinde makam ve mevkileri ellerinin tersi ile iten, hiçbir baskı ve zorlamaya boyun eğmeyen üyelerimizin desteğini her zaman yanımda hissedeceğime eminim. Bu vesile ile tüm üyelerimize de ayrı ayı teşekkür ederim “ dedi.

Bahadır Demir’in konuşmasından sonra güncel sendikal konular ve eğitim üzerine üyelerle istişare yapıldı.

Ardından Devir –Teslim töreni yapılarak Beşir Taşkan görevi Bahadır Demir’e devretti.

Yeni Başkan Bahadır Demir’in yeni yönetim listesinde, Oğuzhan Özata Teşkilatlanmadan Sorumlu Üye, Beşir Taşkan Muhasip Üye, Halil Civan Üye ve Cavit Sancar Öğretmen Üye olarak yer aldılar.

20 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.