Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehmetçiğe böyle destek verdi..

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okul bahçesinde oluşturdukları Barış Pınarı koreografisi ve kestikleri kurbanlar ile Barış Pınarı Harekatındaki Mehmetçiğe destek verdiler..

Video için play'e tıklayın

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Türkiye'nin terör devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatını desteklemek amacıyla okul bahçesinde “ Barış Pınarı “ koreografisi oluşturdular. Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Komando marşı söyleyip, Barış Pınarı Harekatına 2 hatim, 171 Fetih Suresi, 70 Yasin-i Şerif okuyup, oluşturdukları Barış Pınarı koreografisi ile komando marşını söyleyip, harekatta şehit olanların isimlerini okuyup dua ettiler.

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okul bahçesinde Barış Pınarı yazan koreografi ile asker selamı verip, “ Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez “ sloganı attıktan sonra, hep birlikte komando marşını söyleyip, Barış Pınarı Harekatında şehit olanların isimlerini okudular.

Öğrenciler tarafından okul bahçesinde oluşturulan koreografinin ardından, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kendi aralarında topladıkları paralar ile aldıkları kurbanı Mehmetçik için ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere tekbirlerle kestiler.

Okul Müdürü Yılmaz Arslan  Suriye’nin kuzeyinde PKK PYD  YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri  tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek için böyle bir program düzenlediklerini ifade ederek, “ Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen bu harekata destek olmak,  Mehmetçiğimizin moral gücünü en üst seviyeye çıkarmak, imanevi yönden destek olmak için 2 hatim, 171 Fetih Suresi, 70 Yasin-i Şerif okuduk kurbanlar kestik dualar ettik. Öğrencilerimiz aralarında para topladılar bizlerde okul personeli olarak öğrencilerimize destekte olduk. İki kurban kestik bir kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız.   Diğerini öğrencilerimize ikram edeceğiz. Bu harekatta şehit olan Mehmetçiğimize sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum yarılara acil şifalar diliyorum. Allah ordumuzu muzaffer eylesin “  dedi.(Pamukova-Sakarya-DHA)

18 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.