Ayva Festivali programında son dakika “Barış Pınarı Harekatı” değişikliği

Pamukova da bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde 4’üncüsü düzenlenecek “Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali “ programı TSK’nın “ “Barış Pınarı Harekatı” nedeni ile değiştirildi.. İşte yeni program..

Pamukova da bu yıl 19 Ekim Cumartesi ve 20 Ekim Pazar günleri düzenlenecek

Pamukova da bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde 4’üncüsü düzenlenecek “Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali “ nin programı Türk Silahlı Kuvvetlerinin “ Barış Pınarı Harekatı “ dolayısı ile değiştirilerek, programdaki eğlence etkinlikleri (Fire Dans grubu gösterisi, Lizor Sanat Merkezi Konseri ve Bora Duran Konseri) çıkartıldı.

Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali tertip komitesi programda yapılan değişikliklerle ilgili basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

KAMOYUNA DUYURU:

19 - 20 Ekim tarihleri arasında bu yıl dördüncüsünü düzenleyecek olduğumuz Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali programımızda şanlı ordumuzun son günlerde gerçekleştirmiş olduğu ‘BARIŞ PINARI HAREKATI’ nedeni ile revizeler olmuştur.

Bu kapsamda ilçe halkı ile yaptığımız istişareler sonunda festival programındaki eğlence etkinlikleri çıkartılarak, yöresel ürünlerimizin ön planda olduğu, üretimin ve üreticinin desteklendiği, geleceğin teminatı çocuklarımız ile beraber binlerce Türk bayraklı uçurtmalarla gökyüzünden Mehmetçiğimize selam göndereceğimiz bir etkinliğe imza atacağız.

Asıl amacımız olan bölgemiz çiftçilerinin ve cefakar kadınlarımızın büyük bir özveri ile hazırladığı yöresel ürünleri, yöresel ikramları 19 - 20 Ekim tarihleri arası Sakarya‘mızın güzide ilçesi Pamukova’da sizlerle buluşturuyoruz.

 Festivalde elde edilecek net gelirin yarısı TSKGV (Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı) bağışlanacaktır. Çalışacağız, üreteceğiz, kazanacağız, paylaşacağız.

                                                                                                       Tertip Komitesi

13 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.