Sakaryalılara eşek ve at eti yedirmişler..

Ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklandı. Açıklanan son listede at ve eşek eti skandalı ortaya çıktı. Bugün açıklaman listede maalesef Sakarya'dan da firmalar bulunuyor.. O firmalar Adana kebap diyerek bize tavuk kebap yedirmişler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan 618 firmaya ait  1211 ürünün Bakanlığın internet sitesinden teşhir etti. Açıklanan listede  domuz eti tespit edildi. Domuz eti tespit edilen firmaların yemek şirketi ve lokanta türü yerler olması olayın vahametini gözler önüne serdi. Bu firmalar vatandaşlara, domuz etinden yapılmış; 'İzmir Köfte, Sulu Köfte, Dana Kavurma ve Dana Kıymalı Patlıcan Musakka' yedirmişler!
 Bakanlığın açıkladığı listede Sakarya'dan da firmalar bulunuyor
Bakanlık resmi internet sitesinde 'Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.'denildi.

13 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.