Geyve hafta sonu yapılacak Ayva Festivaline hazır..

Geçtiğimiz iki yıl boyunca büyük coşkuyla gerçekleştirilen Geyve Ayva Festivalinin bu sene üçüncüsü 12 Ekim Cumartesi ve 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. Festivalde Tuğçe Kandemir ve Kont Adnan sahne alacak..

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,12 Ekim Cumartesi ve 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek Ayva Festivali’nin ilçeye değer katacağını belirterek herkesi etkinliğe davet ederken, Ayva festivalinin de programı açıklandı.

 İLK GÜN KONT ADNAN, TUĞÇE KANDEMİR

Geyve Belediyesi  12-13 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği festivalle ilçede birçok etkinlik yapacak. Ayva Festivali dışarıdan gelecek misafirlere ilçenin sıcak ve samimi yüzünü de gösterecek. Festivalin ilk günü saat 13:30 da kortej yürüyüşü ile başlayıp protokol konuşmaları, tarım fuarı, halk oyunları, Ayva tatlısı ve yöresel lezzetler yarışması, Kalp ve Damar cerrahı Doç.Dr. Halit Yerebakan konferansı ile devam edip gece  Karadeniz müziğinin ekolü Kont Adnan ve Tuğçe Kandemir konseri ile son bulacak.Havai Fişek gösterisinin ise gecenin sonunda ayrı bir yeri olacak.

EMİR VE EKİN GENÇLERİ COŞTURACAK

Geçtiğimiz yıl ki Ayva Festivalinin her iki gecesinde yapılan ve halk tarafından büyük beğeni ile izlenen halk konserleri bu yıl ki festivalde de iki gecede yapılacak.

İlk gün Kont Adnan ve Tuğçe Kandemir ile coşacak olan Geyveliler ikinci gün Emir Şamur, Ekin Uzunlar ile dolu dolu eğlenmeye devam edecek.Ayvanın başkenti Geyve’de en güzel ayva yarışması ile başlayacak olan 3. Ayva Festivalinin 2. Günü Bando Gösterisi, Geyve Yöresel ürünler üretim merkezinde Uçurtma Şenliği, ve genç sanatçıların konserleri sonrasında havai fişek gösterisiyle gece son bulacak.

İLÇEYE DEĞER KATACAK

Festivalle ilgili konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ayva’nın Başkenti Geyve sloganıyla çıktığımız yolda ilçenin ayvasını dünyaya tanıtmak için başlattığımız Ayva festivalinin üçüncüsünü düzenliyoruz.10 yıldan bu yana yaptığımız belediye başkanlığı süresince ilçemize çeşitli hizmetleri kazandırmak adına çok gayret ettik. Belediyeciliğin yol, asfalt veya çöp temizlemekten ibaret olmadığı felsefesiyle hareket ediyoruz. İlçemize değer katacak çalışmalarımız oldu. Marka tescilini yaptırdığımız, coğrafi işareti için başvuruda bulunduğumuz ayvanın festivalinin 12-13 Ekim tarihleri arasında ikincisini gerçekleştirecek olmanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz.Tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

09 Ekim 2019 Sakarya/ Geyve- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.