Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma derneğinden anlamlı etkinlik..

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği , Elbirlik Okulu iş birliği ile öğrencilerin de katılımı ile 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeni ile anlamlı bir etkinliğe imza attılar..

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından, Elbirlik Okulunda 4 Ekim Havanları Koruma Günü nedeni ile öğrencilerinde katılımı ile anlamlı bir program düzenledi.

Elbirlik Okulu bahçesinde yapılan programa Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Pınarbaş, AFAD Gönüllü Birim Sorumlusu Zeliha Akçe, Pamukova Doğa Canlılarını Koruma Derneği Başkanı Özlem Çengel, Elbirlik Okul Müdürü Mahmut Sami Tuncal, Okul Müdürleri, öğrenciler, öğrenci velileri ve hayvan severler katıldı.

Hayvan sevgisini küçük yaşlarda aşılamayı amaçlayan Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneğinin, Elbirlik okulunda düzenledikleri programda minik öğrenciler günün anlam ve önemi belirten şiirler okuyup, gösteriler yaptı.

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Özlem Çengel etkinlikte yaptığı konuşmada, sokak hayvanlarının korunması ve bakımına dikkat çekerek, “ Minik öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak için ilk defa böyle bir etkinliğe imza attık. Çocuklarımıza dünyanın sadece insanların değil, tüm canlılarında yaşam alanı olduğunu unutturmamalıyız. Sevinme, üzülme gibi duygulara hayvanlarında sahip olduğunu ve onların bu ihtiyaçları gidermesi için biz insanlara muhtaç olduğunu öğretmeliyiz “ dedi.

Sakarya AFAD Gönüllüleri Birim Sorumlusu Zeliha Akçe ise hayvanların insanlar için öneminden bahsederek, Arama Kurtarma çalışmalarında en büyük yardımın eğitimmiş köpeklerden alındığını ifade ederek “ Köpekler insanların en iyi dostudur. Onları koruyup kollamalıyız “ diyerek AFAD köpeği Zeyin’i öğrencilere tanıttı. Minik öğrenciler arama kurtarma köpeği  “ Zeytin “ ‘e oldukça yakın ilgi göstermesi dikkat çekerken, Zeliha Akçe, deprem çantasının önemini de vurguladı.

Daha sonra Elbirlik Okulunda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa katılanlar 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeni ile hazırlanan stantları gezdiler. Stantlardaki hayvanlar özellikle minik öğrencilerin ilgi odağı olurken program sonunda Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği minik öğrencilere hayvanlara verilmek üzere mama ve yanında anahtarlık hediye etti. 

Program sonunda etkinliğe katılanlara ve öğrencilere pilav ayran ikramı yapıldı.

04 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.