Polis, Jandarma ve Öğrenciler Yaya Güvenliği Nöbetindeydi..

Pamukova da İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" kampanyası kapsamında Polis, jandarma, zabıta ve öğrenciler tarafından 3 farklı nokta da nöbet tutuldu

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayalara dikkat çekmek için ülke genelinde eş zamanlı 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda bir gün süreyle 2'şer saat yaya nöbeti tutularak trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.

Bu kapsamda Pamukova da 3 ayrı noktada, Polis, Jandarma ve Zabıta 20 persone ile 'Yaya geçidi nöbeti' farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanyada Polis, Jandarma, Zabıta öğrenciler ve  saat 13.00'dan itibaren nöbet tutmaya başladı.

Pamukova 75.Yıl Okulu Ankara Caddesi, Fatmahanım Okulu, Elbirlik okulunda öğrenciler ve etkiliğe katılanlar, sürücülerin trafikte daha dikkatli olmaları, yayalara öncelik vermeleri konusunda uyarıp brşür dağıttı. Kampanyaya öğrenciler ellerinde "Yol ver, yaya tutunsun hayata", "Yaya geçidinde dur, insan kaybını durdur!", "Yaşamak herkesin hakkı, önemlidir yayaları hayatı ", " Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz " pankartlarıyla destek verdi.

Öğrencilerin nöbet tuttuğu noktalara gelen Kaymakam Recai Karal, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, Jandarma Karakol Komutanı Muharrem Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' kampanyasına destek verdiler.

"Yaya geçidi nöbeti " tutulan noktaların yanı sıra polis, jandarma, zabıta ve öğrenciler Pamukova demokrasi meydanı ile Çarşamba pazarında sürücülere ve vatandaşlara yaya güvenliğine dikkat çekmek için broşür dağıttılar.

02 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.