Bu haberi okuyunca TEM'de gaza değil frene basacaksınız!

2017 yılında başlayan uygulama ile hız Koridoru ile araçların gişelere giriş-çıkış süreleri hesaplanarak hız ihlali yapanlara ceza kesiliyor. Sadece Adapazarı Gişelerinde her gün ortalama 600 araç sahibine ceza gönderiliyor..

PAMUKOVAHALK.COM VE MEDYABAR.COM ÖZEL HABERİ:- Hız koridoru..
2017 yılında otoban yollarda başlayan uygulama ile sürücülerin hız denetimini yapılıyo.
Buna göre koridor sistemi, radar uygulamasından farklı olarak belli bir noktayı değil, iki nokta arasında kalan koridoru denetliyor. Sürücülerin hız koridoruna giriş ve koridordan çıkış noktaları arasındaki ortalama hızları ölçülüyor ve eğer yasal sınırın üzerindeyse, hız miktarına göre ceza veriliyor.

Otoban yollarda geçerli bu uygulama ile Sakarya'da hergün yüzlerce araç sürücüsüne ceza kesiliyor.
Sakaryalı için uygulamanın yapıldığı dikkat etmesi gereken  İstanbul Ankara arasındaki  Anadolu Otoban Yolu
Otoban yola giriş yaptığınız andan itibaren gideceğiniz  çıkış yapacağınız yeri tespit edilen belirli süreden önce varırsanız 235 liradan başlayan trafik cezasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Adapazarı otoban yol çıkışında hergün ortalama 600 araca hız koridorunu ihlalden ceza kesiliyor.
Sakarya sınırları içerisinde Sapanca, Akyazı, Hendek otoban çıkışları da dikkate alındığında ceza kesilen araç sayısı bini buluyor..

 Bu cezalar otoban gişelerindeki kamera kayıtlarının  incelenmesi sonrasında bölge trafik şubesi ekipleri tarafından araçların plakalarına kesilip tescilde adreslerine gönderiliyor..

BU YOLLARA DİKKAT

Buna göre, 120 kilometre hız sınırı olan çevre yollarından 450 km uzunluğundaki İstanbul-Ankara TEM yolunu 4 saat 15 dakika, Bodrum'a giderken kullanılan 112 km'lik İzmir-Aydın yolunu 1 saat 11 dakikadan kısa sürede tamamlayanlar, hız limitini aşmış olacak haklarında cezai işlem uygulanıyor. 

02 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.