Övün," Belediyeyi borçla devraldık, ayrım gözetmeden hizmet ediyoruz.."

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nın Eylül ayı il divan toplantısı gerçekleştirildi. SP li Belediye Başkanı Güven Övün, ayrım gözetmeksizin Pamukova halkına hizmet ettiklerini söyledi..

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nın Eylül ayı divan toplantısı, İl Başkanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Saadet Sakarya’nın yoğun katılımıyla gerçekleşen divana Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz ile birlikte Saadet Partisi Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Saadet Partisi İlçe Başkanları, İl Gençlik, Kadın Kolları ve AGD İl Başkanı da iştirak etti.

ÜRETİME DÖNÜK YATIRIMLAR YAPILMADI

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay açılış konuşmasında, ekonomik sorunlara işaret ederek, işsizlik sayısının toplam 4 milyon 250 bin, dış borçun 457 milyar dolar, enflasyonun yüzde 15 oran olduğunu kaydetti.Abay “Biz yola, tünellere, köprüye, hızlı trene karşı değiliz. Ama karnımızı doyuramıyorken, tüm yatırımı üretim olmayan yerlere harcarsanız olmaz.

Üretime dönük yatırımlar yapılmadı. Borç alınıp gösterişe yönelik işler yapıldı. Bugün artık ülke olarak büyük bir çıkmaza girdik çünkü artık kimse bize borç vermiyor. Türkiye olarak bizi bu noktaya getirdiler. Halen baştakiler mangalda kül bırakmıyor. Bizim kafamızı toprağa gömmemiz, dışardan görünmediğimiz anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.

ADİL DÜZEN

Türkiye’de doğruların, yanlışların birbirine karıştığını ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, “Allah, yeryüzünde adaletten daha faziletli bir şey yaratmamıştır. Hayırlı yönetimin hayata ikame edeceği düzen adil düzendir. Adil Düzen, faizin, israfın, yolsuzluğun, adam kayırmanın, haksız vergilerin olmadığı düzendir. Buna da ancak Saadet Partisi’yle ulaşılır.” diye konuştu.

Akkiraz , "AK Parti; adil yönetim bakımından güncel bir yanılgıdır. Toplum; AK Parti’nin, adil bir yönetim taraftarı olduğuna inanıyor, ancak benimsediği AB müktesebatı gereği, zalim faizci kapitalizmi yürütüyor. Bu bir çelişkidir ve güncel bir yanılgıdır. Toplumun, bu güncel yanılgıyı fark edip Saadet Partisi’ni iktidara taşımadan adil bir yönetime sahip olmayacağını bilmesi gerekir " dedi.

AYRIM GÖZETMEDEN PAMUKOVA HALKINA HİZMET

Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün de, Pamukova’da yaptıklarını ve yapacakları çalışmaları anlattı. Göreve gelir gelmez ilk iş olarak israf musluklarını kestiklerini, belediye'yi 36 milyon borçla devraldıklarını bildirdi ve Pamukova’ya hizmet için siyasi görüş ayırmadan tüm unsurlarla yoluna devam edeceğini dile getirdi. Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, “19 ve 20 Ekim tarihlerinde yapacağımız Ayva Festivali ile birlikte Pamukova meyve, sebze ve doğasıyla ünlü güzel ilçemiz. Pamukova’mız halim selim insanlarıyla da ünlüdür. Ayva Festivalimiz sebebiyle Pamukova’yı herkesin görmesi bizlerin misafiri olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

01 Ekim 2019 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi