Ayva rekabeti başlıyor.. Geyve mi Pamukova mı?

Birbirine kuş bakışı 5 kilometre uzaklığı olan Geyve ve Pamukova İlçeleri arasında yıllardır süren "En iyi ayva bizim ayva" rekabeti bu yılda yaşanacak.

Ayva..
İlimizin güney ilçelerinde bolca yetişen meyva
Özellikle Geyve ve Pamukova ilçeleriri için ayva çok farklı.

Çünkü bu iki ilçe kuşbakışı birbirlerine 5 kilometre uzaklıkta olmalarına rağmen en iyi ayvanın kendi bölgelerinde yetiştiğini söylüyorlar.

Geyve Belediyesi ayva için ‘Ayvanın Başkenti Geyve’ Pamukova Belediyesi ise  ‘Ayvanın Anavatanı Pamukova’ sloganıyla tanıtım yapıyor.

Birbirine komşu olan bu iki ilçe arasında yıllardır süren ayva rekabeti bu yılda devam edecek.. Pamukova Belediyesi önümüzdeki günlerde ayva festivaline hazırlanırken  Geyve Belediyesi de ayvannın kendilerine ait olduğunu göstermek için hazırlıklara çoktan başladı..

Festivallerle en iyi ayva benim ayva diyecekler.
Suyu toprağı aynı olan birbirlerine kuşbakışı 5 kilometre uzaklıkları olan  Geyve ve Pamukova İlçeleri arasındaki ayva rekabeti'nde kazanan üreticiler oluyor.

Ne olursa olsun hem Pamukova, hemde Geyve ayavası artık ülke genelinde tanındığı gibi yut dışında da tanınmaya başlaması.

İki İlçenin bu güzel rekabeti nde kim önde sorusuna cevap vermek oldukça güç.

Pamukova da, Geyve de önümüzdeki günlerde düzenleyeceği ayva fetivalleri ile " En iyi ayva benim ayvam " derken, yine ulusal ve yerel medyada yer alarak tanıtımlarına büyük katkı sağlayacaklar.

30 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.