Askeri kışlada gıda zehirlenmesi! 100'ün üzerinde asker..

Adapazarı ilçesinde bulunan bir kışlada akşam yemeğinden zehirlenen 100'ün üzerindeki askerin hastaneye 3 hastaneye sevkleri yapılıyor. Sayının artabileceği belirtiliyor

Video için play'e tıklayın

Adapazarı 7. Komando Tugay Komutanlığı Taşkısığı Kışlasında akşam yemeğinden sonra karın ağrısı ve bulantı şikayetiyle Yenikent Devlet Hastanesine kaldırılan burada gıda zehirlenmesi teşhisi konulan askerlerin sayısı artıyor.Şu ana kadar Yenikent Devlet Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ToyotaSa Acil Yardım Hastanesi ve ilçelerdeki hastanelere sevk edilen askerlerin sayısının 150'in üzerinde olduğu belirtiliyor


VALİLİK VE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SESSİZ
Askeri Kışla'da yaşanan gıda zehirlenmesiyle ilgili olarak gerek Sakarya Valiliği gerekse Sağlık il Müdürlüğünden şu ana kadar açıklama gelmedi. 
  Kışladan ilk vakaların hastaneye gelmesi sonrasında haberciler bilgi almak için Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'a ulaşmak istediler. Ancak Vali Nayır'a ulaşamadılar. Sağlık İl Müdürü Aziz Ögütlü'ye de ulaşamayan haberciler askeri kışladaki zehirlenmeyle ilgili olarak kendi imkanlarıyla bilgiye ulaştılar..

 medyabar.com'un edindiği ilk bilgilere göre askeri kışlada yaşanan zehirlenme vakası sonrasında illk sevklerin yapıldığı Yenikent Devlet Hastanesine 58 asker sevk edildi. Toyota-sa Hastanesine 20 vakanın geldiği öğrenildi. Eğitim Araştırma ve Toyota-sa Hastanesine de yapılan sevklerle birlikte bu sayının 100'ün üzerinde  olduğu belirtiliyor

 ASKERİ ARAÇLARLA  GELDİLER

Gıda zehirlenmesinin yaşandığı Taşkısığı Kışlasına yakın olan ve ilk vakaların geldiği Yenikent Devlet Hastanesinde gelişmeleri takip eden medyabar.com Editörü Serhat Yılmaz şunları anlattı.

 'Biz orada iken askeri plakalı araçla 2 asker daha getirdiler. Bizden önce de 10 kadar asker getirmişler.  Şu an için Yenikent Devlet Hastanesine getirilen asker sayısı 58.. Ancak bu sayı artabilirde.. Gıda zehirlenmesi olarak kayıtlara geçmiş.. Makarna ve köfte yedikten sonra zehirlenmişler.  Eğitim  Araştırma ve  Serdivan'da bulunan eski  adı Altınova Hastanesi olan Toyota-sa Hastanesine de sevkler yapılmış. Sayının 100'ün üzerinde olduğu ilerleyen saatlerde bu sayının da artabileceği söyleniyor.

Hastanelere yeni sevklerin geldiği de belirtiliyor..

28 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.